26 Temmuz Yüksekova’da Karakola Saldırı

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Büyükçiftlik Beldesi’nde bulunan Jandarma Karakoluna yönelik PKK saldırısı gerçekleşti. Yapılan saldırıya güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine şiddetli çatışma çıktı. Halen devam eden çatışmada ölü ve yaralıların olup olmadığı henüz bilinmezken, çatışma bölgesine destek kuvvetler sevk edildi.

26 Temmuz Yüksekova’da Karakola Saldırı
26 Temmuz Yüksekova’da Karakola Saldırı

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Büyükçiftlik Beldesi’nde bulunan Jandarma Karakoluna yönelik PKK saldırısı gerçekleşti. Yapılan saldırıya güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine şiddetli çatışma  çıktı. Halen devam eden çatışmada ölü ve yaralıların olup olmadığı henüz bilinmezken, çatışma bölgesine destek kuvvetler sevk edildi.

 

Hakkari’nin Yüksekova İlçesine bağlı Büyükçiftlik Beldesinde bulunan Jandarma Karakolu na yönelik bu akşam saatlerinde PKK’li  kalabalık bir grup tarafından saldırı yapıldı. Yüksekova’ya yaklaşık olarak 20-25 km  Büyükçiftlik Beldesine ise yaklaşık 1 km uzaklıktaki Jandarma Karakoluna yapılan saldırıda ölü ve yaralıların olup olmadığı şu an bilinmiyor.

 

Ayrıca saldırı öncesi henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı Büyükçiftlik Jandarma Karakolunun yakınlarında şiddetli bir patlama yaşandığı ve akabinde PKK mensuplarının ağır silahlarla karakola saldırdığı yerel kaynaklar tarafından ileri sürüldü.

 

İlçe Merkezine yaklaşık 15 KM uzaklıktaki Büyükçiftlik beldesini Suüstü köyüne bağlayan köprünün EYP (El Yapımı Patlayıcı) ile havaya uçurulduğu ve patlama nedeninin bu olduğu ileri sürülüyor.

 

Saldırı haberinin duyulmasının ardından bölgeye çok sayıda destek kuvvet sevk edildi. Yüksekova Devlet Hastanesinden de bölgeye doğru ambulansların yola çıktığı gelen haberler arasında.

 

Çatışma sürüyor, ayrıntılar gelecek...


yüksekova çatışma yüksekova pkk saldırısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti