Ali Türkşen Kimdir ? Ali Türkşen Tarafsız Bölge İzle

Emekli Kurmay Albay Ali Türkşen söyledikleriyle Tarafsız Bölge programına damga vurdu.

Ali Türkşen Kimdir ? Ali Türkşen Tarafsız Bölge İzle
Ali Türkşen Kimdir ? Ali Türkşen Tarafsız Bölge İzle

26 Temmuz Tarafsız Bölge programında söyledikleriyle taraflı tarafsız herkesin Beğenisini kazanan Emekli Kurmay Albay Ali Türkşen Eski bir SAT komandosu, istemediği sebeplerden dolayı çok sevdiği mesleğini geride bırakmıştır.

Ali Türkşen 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak şunları söyledi.  ''Darbecilerin arkasındaki gücün Amerika olabileceği, Cia bağlantıları , Abd’de ateşelik yapmış olup olmadıkları, Amerikan büyükelçiliğine sığınmış olma ihtimallerinin araştırılması gerektiğini söyledi.''

Ali Türkşen'in Tarafsız Bölge Konuşması'ndan satır başları
 

'' bizim fabrika ayarlarına dönmemiz lazım,

hani atatürk? ismet inönü? iki ayyaş diyoduk ne oldu?

oraya döndük şimdi

hakimiyet milletindir diye her tarafa yazıyorsunuz

demek olay dinde değilmiş

biz dinsizde değildik bunlar dindar miydi?

şimdi siz başörtülü rektörlerinizi yanına polisle götürüyor musunuz?

siz bu kadrolaşmayı yaptınız mi? yaptınız.

türk silahlı kuvvetleri mi kaldı? hayır

oradan bir kere başlayacaksınız

eğer bu işin içinde bire bir olmadıysa bile, siyasetçisi, ocusu, bucusu hepsi hakkında gereken yapılması gerekir.

az önce komutanlarımız, arkadaşlarımız çok güzel söylüyor 

 

benim kalbim vatan vatan diye atıyor, ben bu ülkede mutlu şekilde ailemle yaşamak istiyorum, kimse ayrıştırılmasın, türkiye'ye likayat sistemi geri getirilsin, hayvan bahçesinden tübitağa müdür yapmasınlar, komutanım orada soyledi; bilimi ve likayatı esas almassanız, eğitimde tedbir almazsanız gene başa döneriz, osucu, bosucusu olmadan birlik ve beraber bir ülke istiyorum, tek isteğim bu.''


Ali Türkşen Kimdir ?

Kardak Krizi sırasında Kardak'a çıkan Sat Komandolarından biridir. Daha sonra ise işlemediği bir suç yüzünden  hapiste yatmak zorunda kalmış, Bu durumu dönemin Başbakanına yazdığı Açık bir mektupla dile getirmiştir.

1965 Mustafakemalpaşa-Bursa doğumlu olan Ali Türkşen, 1987 senesinde Deniz Harp Okulundan Makine Mühendisliği denkliği ile mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 2015 yılına kadar devam eden kariyerinin önemli bir bölümünde SAT Komandosu olarak görev yapan Ali Türkşen, bu süreçte 1993 yılında gerçekleştirilen Lucky-S uyuşturucu gemisinin 14,5 ton uyuşturucu yüküyle ele geçirilmesinde ve 1996 yılında Türkiye ve Yunanistan'ı savaşın eşiğine getiren Kardak Krizi sırasında SAT Komando Tim Komutanı olarak görev aldı.


kardak'a çıkan komandolardan biridir.operasyonun lojistik vehametini ve ordu-hükümet hazırlıksızlığını yazdığı kitapta belirtmiştir.

Bunu şöyle belirtmiştir. "türkiye ile yunanistan'ı savaşın eşiğine getiren kardak krizinde görev alan sat komandoları, botlarının benzinlerini kendi kredi kartlarıyla aldılar. kumanya olarakta denize açıldıkları yerdeki bir bakkaldan ekmak arası peynir yaptırdılar."

 

kıurmay albay ali türkşen kimdir ali türkşen tarafsız bölge ali türkşen biyografi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti