Görevden Uzaklaştırılan Sağlık Personellerinin İsim Listesi Açıklandı mı ?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığından uzaklaştırılan personelle ilgili bazı bilgiler verdi.

Görevden Uzaklaştırılan Sağlık Personellerinin İsim Listesi Açıklandı mı ?
Görevden Uzaklaştırılan Sağlık Personellerinin İsim Listesi Açıklandı mı ?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığından uzaklaştırılan personelle ilgili bazı sayısal bilgiler verdi. Akdağ, yaptığı açıklamada Toplamda 5 Bin 581 Sağlık Personelinin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Açığa Alınan Personel sayısının dağılımı ise şu şekidle.

115 Yönetici , 1504 Hekim , Geri kalanı ise ( Hemşire, personel ) olmak üzere Toplam 5581.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın açıklaması şu şekilde ''FETÖ/PDY terör örgütü 15 Temmuz 2016'da milletin iradesine, canına ve malına kastederek darbe teşebbüsünde bulunmuştur. Bu ihanet ve terörle mücadele çerçevesinde alınması zaruri olan kamu güvenliğine ilişkin tedbirler olarak FETÖ/PDY terör örgütüne mensubiyeti veya bunlarla irtibatı olan Bakanlık personelinin tespiti için yoğun bir çalışma yürütülmektedir. İlgili Kanun Hükmünde Kararname uyarınca haklarında nihai değerlendirmeleri yapmak üzere 115'i yönetici, 1504'ü hekim toplam 5.581 Sağlık Bakanlığı personeli görevinden uzaklaştırılmıştır. Darbe teşebbüsünün ilk dakikasından itibaren sağlık hizmeti verilmesinde olağanüstü gayret gösteren sağlık personeline teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize başsağlığı ve yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum. Mücadeleyi kararlılıkla devam ettirerek milli irade nöbetini günlerdir sürdüren milletimize şükranlarımı sunuyorum. Milletin iradesine, geleceğine ve vatandaşlarımızın hayatına kastederek vatan evlatlarını şehit eden ve yaralayarak gazi olmasına sebep olan zalim terör örgütüne karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir."  

Görevden Uzaklaştırılan Sağlık Personellerinin İsim Listesi ile ilgili bir açıklama ise henüz yapılmadı.

görevden uzaklaştırılan sağlık personellerinin isim listesi sağlık bakanlığı 1504 doktor görevden alındı recep akdağ görevden uzaklaştırma açıklaması
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti