Koramiral Can Erenoğlu Kimdir ?

27 Temmuz Tarafsız Bölge Programına katılan Can Erenoğlu Önemli Açıklamalarda bulundu.

Koramiral Can Erenoğlu Kimdir ?
Koramiral Can Erenoğlu Kimdir ?

27 Ağustos CNN Türk Tarafsız Bölge Programına katılan Oramiral Can Erenoğlu 15 Temmuz Darbe girişimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte Koramiral Can Erenoğlu'nun konuşmasından bazı satırbaşları.
 

"Siyasilere sesleniyorum, Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışın"

 

"Siyasetçiler, gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünsünler; yani siyasetçi değil devlet adamı olsunlar." 

 

"Bana paşa demeyin kimseye paşa demeyin. Atatürk paşa gibi tüm lakapları kaldırdı. Ben amiralim! "

 

"Türk Ordusunda sadece emir subayında kordon vardır, komutanına ihanet ederse kendini assın diyedir, haksızlık etmeyelim" 

Koramiral Can Erenoğlu Kimdir ?

1953 yılında İstanbul’da doğan Koramiral Can ERENOĞLU, 1967 yılında Deniz Lisesi’ne girmiş ve 1973 yılında, 200 ncü kuruluş yıldönümünde Deniz Harp Okulu’ndan mezun olmuştur.

Donanma'da TCG İZMİT (D-342) Muhribinde Elektronik Subaylığı, Ay Sınıfı denizaltı gemilerinde Branş Subaylığı ve Bölüm Amirliği, TCG DOĞANAY (S-351) denizaltı gemisinde 2 yıl II.Komutanlık ve 1986-1991 yıllarında yine TCG DOĞANAY'da 5 yıl süre ile Gemi Komutanlığı görevlerini yapmıştır. 1996-1997 yıllarında Denizaltı Filosu Kurmay Başkanlığı, 1997-1998 yıllarında ise I.Denizaltı Filotillası Komodorluğu görevlerini deruhte etmiştir.

12 Ağustos 2005 tarihinden itibaren Sahil Güvenlik Komutanlığı görevine başlamış ve 30 Ağustos 2005 tarihinde Tümamiralliğe terfi etmiştir. Daha sonraki yıllarda ise Koramiral Rütbesine kadar terfi etmiştir. Balyoz davası kapsamında haksız yere ceza alan komutanlardan birisidir.

Koramiral Can ERENOĞLU, Bayan Serap ERENOĞLU ile evli olup biri deniz subayı olan Burçak ile Burak ve Murat adlarında üç erkek çocuğu vardır. Koramiral Can ERENOĞLU, İngilizce bilmektedir.

 

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan bu haber içeriğinin tüm hakkı sitemiz Anahaberim.com'a aittir. Herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanması halinde yasal hakkımızı kullanırız. İzin almak dahilinde kaynak linki verilerek yayınlanabilir.

oramiral can erenoğlu kimdir can erenoğlu tarafsız bölge konuşması can erenoğlu nereli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti