MHP’nin Kayyumu Ayhan Erel Kimdir? Neden Gözaltına Alındı?

MHP’nin Kayyumu olarak da bilinen Eski MHP’nin Çağrı Heyeti Başkanı gözaltına alındı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kurultay Çağrı Heyeti Başkanı, Aksaray Eski İl Başkanı ve aynı zamanda Avukat olan Ayhan Erel’in gözaltına alındığı öğrenildi.

MHP’nin Kayyumu Ayhan Erel Kimdir? Neden Gözaltına Alındı?
MHP’nin Kayyumu Ayhan Erel Kimdir? Neden Gözaltına Alındı?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Eski İl Başkanı Avukat Ayhan Erel’in (FETÖ)Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması(PYD) soruşturması kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.


Nisan ayında Ankara 12'nci Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından MHP’nin kurultayının yapılması için Kurultay Çağrı Heyeti oluşturmuştu. BU heyetin başkanlığına da MHP Aksaray İl Başkanı Avukat Ayhan Erel atanmıştı. Ayrıca Erel’den önce il başkanlığı görevini yapan avukat Davut Menki ve avukat Cihat Satılmış da FETÖ soruşturmasından gözaltına alındı.


FETÖ soruşturmasından gözaltına alınan Avukat Ayhan Erel, geçtiğimiz yıl Şubat ayında MHP MYK tarafından Aksaray İl Teşkilatı kapatılıp görevinden alındığı öğrenildi.


Ayhan Erel Kimdir?

Avukat Ayhan Erel, 1959’da Gümüşhane’ye bağlı Kırıklı Köyünden doğdu. İlkokulun ilk 3 yılını doğduğu köyde,  ilkokul eğitiminin  devamını dahil lise öğrenimi de Karadeniz Ereğli’de tamamladı. Liseyi bitirdikten sonra Gazi Eğitim ve Sosyal Bilimler Bölümüne kayıt yaptırdı.


Bursa Eğitim Fakültesi'nden 1980’de mezun olarak birçok ilde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmenlik ve yöneticilik görevinde bulundu. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 2005 senesine kadar avukatlık ve öğretmenlik görevini birlikte yürütmüştür.


2005 yılından bu yana da avukatlık mesleğini yapmaktadır. Ayrıca Aksaray Barosu ve Aksarayspor’da yöneticilik yapan Erel, 2007’de Partisi olan MHP’den Aksaray milletvekili adayı oldu. 2009 yılında da MHP Aksaray Belediye Meclis üyeliğine seçildi.


4 Ocak 2014 yılındaki MHP Aksaray il kongresinde il başkanı olarak görevine başlayan Erel, 1’i kır 1’i erkek 2 çocuk babasıdır.
Darbe girişimi sonrası FETÖ soruşturmasında gözaltına alındı.


mhp kayyumu gözaltına alındı mhp kayyumu ayhan erel kimdir avukat ayhan erel kimdir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti