Ziya Tay Kimdir ? Ziya Tay Görevden Alındı mı ?

Manisa'da görevden uzaklaştırılan isimler arasında tanıdık bir isim göze çarpıyor.

Ziya Tay Kimdir ? Ziya Tay Görevden Alındı mı ?
Ziya Tay Kimdir ? Ziya Tay Görevden Alındı mı ?

Kamuoyu tarafından TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın kayınbiraderi olarak tanınan Ziya Tay, seçimlerde AK Parti'den Manisa milletvekili aday adayı olmuş, ancak sıralamaya alınmamıştı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından sürdürülen FETÖ soruşturmaları kapsamında TBMM eski Başkanı ve eski Manisa Milletvekili Bülent Arınç'ın kayınbiraderi olan Manisa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay, sabah saatlerinde açığa alındı. 2002 yılından beri Manisa'da İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yapan Dr. Tay ile birlikte Manisa il genelinde toplam 150 kişinin açığa alındığı öğrenildi.

Ziya Tay Kimdir
?

Manisa'da 14 yıldır değişmeyen tek müdür olarak Tanınan Ziya Tay, Ak Parti Kurucularından Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın yeğeni olarak biliniyor. 1964 yılında Manisa'da doğan Dr. Ziya Tay, 1975 yılında Merkez Yeni Mahmudiye Köyü İlkokulu'nu, 1978 yılında Manisa Şehitler Ortaokulu'nu, 1982 yılında İstanbul Kuleli Askeri Lisesi'ni ve 1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 1998 yılında 112 Acil Sağlık Hizmetleri Kurucu Şube Müdürlüğü görevini üstlenen Dr. Tay, 2001 yılında da Sağlık Müdür Yardımcılığına atandı. 23 Aralık 2002 tarihinde Manisa İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr. Tay, 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin uygulamaya konmasının ardından 19 Mart 2012 tarihinde Halk Sağlığı Müdürlüğü görevine getirildi. 2002 yılı Ağustos ayında Almanya Afet Akademisi'nde "Afet Hekimliği ve Olağanüstü Durumlarda Olay Yönetimi" konusunda eğitim alan Dr. Tay, 2013 yılında da "Sağlık Yönetimi Yüksek Lisansı"nı tamamladı. 

 

Halen Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Ziya Tay evli ve iki çocuk babasıdır.

ziya tay kimdir ziya tay açığa mı alındı ziya tay neden görevden alındı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti