Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Bahri Şahin Kimdir ?

Bugün 9 Üniversiteye Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni rektör atandı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Bahri Şahin Kimdir ?
Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Bahri Şahin Kimdir ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 Üniversiteye Rektör atadı. Rektör atanan üniversiteler arasında Yıldız Teknik Üniversitesi de yer alıyor. YTÜ rektörlüğüne atanan isim ise Prof. Dr. Bahri Şahin oldu.

Profesör Bahri Şahin Kimdir ?
 

Prof. Dr. Bahri Şahin, Lisans eğitimini 1977 yılında Gazi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini 1979 yılında Tübitak bursiyeri olarak Yıldız Teknik Üniversitesi (Y.T.Ü.) Fen Bilimleri Enstitütüsü Makina Mühendisliği Anabilim Dalı Enerji Programında, Doktora eğitimini ise 1985 yılında Tübitak Şeref bursiyeri olarak İstanbul Teknik Üniversitesi (İ.T.Ü.) Nükleer Enerji Enstitüsü Nükleer Teknoloji Programında tamamlamıştır. Y.T.Ü. Makine Mühendisliği Bölümü Enerji Anabilim Dalında 1979-1983 yılları arasında Araştırma Görevlisi, 1983-1986 yılları arasında Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Prof.Dr. Bahri Şahin, 1986-1989 yılları arasında Y.T.Ü. Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent, 1989-1995 yılları arasında Doçent olarak görev yapmış ve 1995 yılından beri Profesör olarak akademik görevini sürdürmektedir.

 

Prof.Dr. Bahri Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde 1988-1999 yılları arasında Bölüm Başkan Yardımcılığı, 1992-2007 yılları arasında Anabilim Dalı Başkanlığı, 1999-2009 yılları arasında Bölüm Başkanlığı ve 2009 yılından itibaren Y.T.Ü. Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Kurucu Dekanlığı görevini üstlenmiştir. Ayrıca 2010 yılında Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü (UNIDO), Uluslararası Hidrojen Teknolojileri Merkezi (ICHET) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilerek bu görevi 2013 yılına kadar sürdürmüştür.

 

Termodinamik, Enerji Üretim Sistemleri, Enerji Teknolojileri, Termal Sistemlerin Dizaynı ve Optimizasyonu ve Enerji Ekonomisi alanlarında çok sayıda uluslararası çalışmaları bulunan Prof.Dr. Bahri Şahin, TÜBİTAK Bilim Kurulu’nun 06.10.2012 tarih ve 212 sayılı toplantısında alınan karar ile Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asli Üyeliğine seçilmiştir.

28 Temmuz 2016 Tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştır.

profesör bahri şahin kimdir yıldız teknik üniversitesi yeni rektörü kim oldu ytü rektörü bahri şahin kimdir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti