Tuğgeneral Cemal Balıkçı Kimdir ?

28 Temmuz Yüksek Askeri Şura kararları sonrası bazı ilklerde yaşandı.

Tuğgeneral Cemal Balıkçı Kimdir ?
Tuğgeneral Cemal Balıkçı Kimdir ?

28 Temmuz tarihinde olağan bir şekilde toplanan ve normalde 3 Gün sürerken sadece 5 Saatte biten Yüksek Askeri Şura kararlarına bakıldığında bazı ilklerin yaşandığını da görebiliyoruz. TSK tarihinde ilk defa bir isim Astsubay rütbesinden gelerek Tuğgeneral Rütbesine Terfi ettirildi.  ( Daha önce Astsubay Rütbesinden Subaylığa geçmiştir ve Albay Olmuştur. Direkt Astsubaylıktan Generalliğe geçmiş gibi algılanmasın )

Bu Terfiyi Alan isim ise HV. UÇK. BKM. ALB. Cemal Balıkçı.

Bu Terfi sonrası Herkes Cemal Balıkçı Kimdir ? sorusunu sormaya başladı fakat Cemal Balıkçı ile ilgili bilgi paylaşımı henüz yapılmadı.

YAŞ Kararları Sonrası TSK sitesinden şu açıklamada bulunuldu.

 

''2016 yılı Yüksek Askerî Şûra olağan toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli general, amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler ile general ve amirallerden görev süresi bir yıl uzatılacakların durumları görüşülerek karara bağlanmıştır.

29 Temmuz 2016 tarihinden geçerli olmak üzere; 16 general ve amiral bir üst rütbeye, 99 albay ise general ve amiralliğe yükseltilmiş; 20 general ve amiralin görev süreleri bir yıl uzatılmıştır.

Ayrıca bu yıl rütbe bekleme süresini dolduran 47 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle 29 Temmuz 2016 tarihinden itibaren, 1 general ise yaş haddini doldurduğu için 01 Eylül 2016 tarihinden itibaren emekli olacaklardır.

Bir üst rütbeye yükselen general ve amiraller ile görev süreleri bir yıl uzatılan general ve amirallerin yeni rütbe ve görevlerinin Milletimize, Silahlı Kuvvetlerimize ve ailelerine hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.

Büyük bir özveri ve onurla görev sürelerini tamamlayarak aramızdan ayrılacak olan değerli silah arkadaşlarımıza fedakâr ve özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, hayatlarının yeni dönemlerinde aileleri ile birlikte esenlikler dileriz.''


Bu Arada Kuvvet Komutanlarının devam edip etmeyeceği de merak konusuydu. Bu sorunun da cevabını verelim.
 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar görevine devam ediyor.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak devam,

Deniz Kuvvetleri Komutanı Recep Bülent Bostanoğlu devam,

Donanma Komutanı Orgeneral Veysel Kösele görevine devam.

Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal görevine devam,

Genelkurmay 2. Başkanlığına Orgeneral Ümit Dündar getirildi.

albay cemal balıkçı kimdir tuğgeneral cemal balıkçı kimdir cemal balıkçı nereli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti