Arif Çetin Kimdir? Jandarma Terfi Listesi 2016

Darbe girişiminde demokrasiden yana olduğunu vurgulayan Tümgeneral Arif Çetin, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın izmasıyla atandı. Jandarma Genel Komutanlığı Terfi listesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Tümgeneral Arif Çetin, Korgeneral rütbesine terfi etti.

Arif Çetin Kimdir? Jandarma Terfi Listesi 2016
Arif Çetin Kimdir? Jandarma Terfi Listesi 2016

Darbe girişiminde demokrasiden yana olduğunu vurgulayan Tümgeneral Arif Çetin,  Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın izmasıyla atandı. Jandarma Genel Komutanlığı Terfi listesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Tümgeneral Arif Çetin, Korgeneral rütbesine terfi etti.


Jandarma Genel Komutanlığı terfi listesinde en dikkat çeken isim ise Tümgeneral rütbesinden Korgeneral rütbesine terfi eden Arif Çetin oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından rütbesi Korgeneral olarak yükseltilen Arif Çetin, darbe girişiminde demokrasinin yanında yer alarak tv kanallarına bağlanmış, duruma hakim olduklarını ve darbe girişminin birkaç saat içinde bitirileceğini söylerek gündeme gelmişti.


Darbeye karşı ilk sesini yükselten ve Milletimiz rahat olsun, demokrasiye milli iradeye karşı yapılmış bu darbe girişimini şiddetle bastıracağız diyerek, duruma hakim olduklarını kimsenin merak etmemesini ve bu darbe girişimini kesinlikle desteklemediklerini söyleyerek, bu kuklalara gereken cevap verilecek diyerek demokrasi safında olduğunu açıkça belirtmişti.


İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan ilk terfi listesinde Tümgeneral Arif Çetin, Korgeneral rütbesine terfi ettirilerek, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'na atandı.


TERFİ LİSTESİ ŞU ŞEKİLDE

TÜMGENERAL ARİF ÇETİN - KORGENERAL RÜTBESİNE,

TÜMGENERAL ALİ LAPANTA - KORGENERAL RÜTBESİNE,

TUĞGENERAL HACI İLBAŞ - TÜMGENERALLİĞE

JANDARMA KURMAY ALBAY HÜSEYİN KURTOĞLU - TUĞGENERAL RÜTBESİNE

JANDARMA KURMAY ALBAY NURETTİN ALKAN - TUĞGENERAL RÜTBESİNE

JANDARMA KURMAY ALBAY FERDİ KORKMAZ - TUĞGENERAL RÜTBESİNE

JANDARMA İS KURMAY ALBAY ALİ DEMİR - TUĞGENERAL RÜTBESİNE

JANDARMA PLT. ALBAY İSMAİL BALIBEK - TUĞGENERAL RÜTBESİNE

JANDARMA ALBAY SEMİH OKYAR - TUĞGENERAL RÜTBESİNE

JANDARMA ALBAY MUSTAFA BAŞOĞLU - TUĞGENERAL RÜTBESİNE

JANDARMA İKM ALBAY MÜNİR GÜZEL - TUĞGENERAL RÜTBESİNE

JANDARMA ALBAY ERCAN YEŞİN - TUĞGENERAL RÜTBESİNE

JANDARMA ALBAY HAKAN SARAÇ - TUĞGENERAL RÜTBESİNE

JANDARMA MU. ALBAY ENGİN ÇIRAKOĞLU TUĞGENERAL RÜTBESİNE atandı.


Bu atama Jandarma Genel Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanmasından sonra İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan ilk terfi atamaları oldu.

arif çetin kimdir jandarma terfi listesi 2016 jandarma terfi eden komutanlar tümgeneral arif çetin korgeneral arif çetin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ankara’da Kazada 1 Asker Şehit Oldu! Şehidin Kimliği Belli Oldu!
Ankara’da Kazada 1 Asker Şehit Oldu! Şehidin Kimliği Belli Oldu!