1 Ağustos 2016 CNN Türk Tarafsız Bölge Programı İzle

CNN Türk ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge programında gündemdeki önemli maddeler konuşuldu.

1 Ağustos 2016 CNN Türk Tarafsız Bölge Programı İzle
1 Ağustos 2016 CNN Türk Tarafsız Bölge Programı İzle

CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan'ın sunumuyla yayınlanan Tarafsız Bölge programında gündeme dair önemli konular tartışıldı.Tarafsız Bölge programına yine birbirinden önemli isimler konuk oldu.

Programın önemli bir konuğu ise Eski GenelKurmay Başkanı İlker Başbuğ'du.
 

ilker başbuğ, 6 ocak 2012 tarinde ‘silahlı terör örgütü yöneticiliği ve hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçlamalarından tutuklanmıştır.

5 ağustos 2013'te istanbul 13. ağır ceza mahkemesi tarafından karara bağlanan ergenekon davasında darbeye teşebbüs ve terör örgütü yöneticiliğinden müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

 

Başbuğ, adliye çıkışında şöyle demiştir:

"türkiye cumhuriyetinin 26ncı genelkurmay başkanı terör örgütü kurmak ve yönetmekle suçlanmıştır. takdir yüce türk milletinindir" demiştir. başbuğ’un mahkemede, silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmekle suçlanmasının trajikomik olduğunu belirterek "bu iddianın bu şekilde dile getirilmesi bile benim için en ağır cezadır, bundan sonra ne ceza verilirse bu beni daha fazla üzmez. kötü amacım olsa 700 bin kişilik gücü elinde tutan bir komutan olarak başka yolları denerdim.

 

ceza aldıktan sonra yaptığı açıklamada başbuğ şu açıklamayı yapmıştır:

"eğer bir ülkede, toplum hakimlerin bağımsızlığını sorguluyorsa, verilen hükümlerin anayasa’ya, kanunlara ve hukuka uygun olduğuna ilişkin şüpheler taşıyorsa, o ülkede hukukun üstünlüğünün var olduğu ileri sürülemez. bu durumda yargılananlar için son sözü millet söyleyecektir. ve millet yanılmaz ve aldanmaz. her zaman doğruların, hak ve haklının yanında, yani adaletin yanında olanların, vicdanları rahat olur. ben öyleyim. ve inanıyorum ki, hak hiçbir zaman yerde kalmaz.


1 Ağustos 2016 Tarafsız Bölge Programı İlker Başbuğ Konuşması'ndan satır başları
 

Cemaatin TSK'ya sızması 70'li yıllara kadar gidiyor. Cemaatin asıl güçlenmesi Turgut Özal zamanında oldu” diyen Başbuğ, Bülent Ecevit'in de cemaate sempatiyle baktığını ifade ederek, “Erbakan rahmetlinin ise cemaatle mesafeli olduğunu görüyoruz” dedi. İlker Başbuğ, cemaatle ilgili uyarılarının AK Parti iktidarlarınca dikkate alınmadığını, “Tehdit bugün bize, yarın size” dediği halde, kendilerine konuyu abarttıklarının söylendiğini ifade etti.

Başbuğ, FETÖ'nün 3 Temmuz 2011'de ‘şike' bahanesiyle Fenerbahçe'yi de hedef aldığını fakat sarı lacivertli camianın başından sonuna kadar onurlu bir duruş sergileyip ayakta kaldığını anlattı.

“SAYIN CUMHURBAŞKANI 2010-2016 ARASINDA TEK BAŞINA SAVAŞ VERDİ”

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2012-2016 yılları arasındaysa cemaate karşı tek başına savaş verdiğini ve tek başına bırakıldığını söyledi.

 

“TSK KOMUTA KADEMESİ DE İYİ SINAV VEREMEDİ”

TSK komuta kademesinin de iyi bir sınav veremediğini söyleyen Başbuğ, “TSK niye tedbir alamadı, bu konu incelenmelidir” dedi. Başbuğ, darbe girişiminde yer alanlar için, “Ne olursa olsun adil yargılama olsun” dedi.

DARBE GİRİŞİMİ ASKERİ AÇIDAN BAŞARILI MI ?

Darbe girişimini askeri açıdan başarılı bulup bulmadığı sorulan İlker Başbuğ, “Darbe planlamasının çok basite alınacak bir durumu yok. Çok geniş bir satha yayılmış bir organizasyonla karşı karşıyayız. Planlamayı pek hafife almayın. Ama uygulamada bazı eksikler, hatalar var mı var. Zamanın öne alınması vesaire” dedi.

1 ağustos 2016 tarafsız bölge izle ilker başbuğ tarafsız bölge konuşması 1 ağustos tarafsız bölge ilker başbuğ açıklamaları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti