Tuğgeneral Semih Okyar Kimdir?

Darbeci askerlerin yakalanmasında güvenlik güçlerine komutanlık görevini yapan ve onların yakalanmasını sağlayan Albay Semih Okyar, Tuğgeneral rütbesini aldı.

Tuğgeneral Semih Okyar Kimdir?
Tuğgeneral Semih Okyar Kimdir?

15 Temmuz Askeri darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldıran ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan darbeci ve suikastçı askerleri yakalamak için yoğun çaba harcayan, gece gündüz demeden darbeci askerlerin izlerini süren ve sonunda darbeci askerleri yakalayan Albay Semih Okyar, hakkında flaş karar verildi.


Darbeci askerlerin yakalanması için operasyonların başında 16 gün boyunca görevini yapan Albay Semih Okyar, Tuğgeneral rütbesine yükseltildi. Böylelikle Tuğgeneral Semih Okyar, Foça Dağ ve Komando Tugay Komutanı görevine getirildi.


Neler Olmuştu?


15 Temmuz Cuma Gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konakladığı otele yönelik SAT Komandoları tarafından saldırı yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik yapılan suikast girişiminin başarısız olmasının ardından SAT Komandoları kaçmış ve kayıplara karışmıştı. Bu olayın ardından suikastçı ve darbeci askerlerin yakalanması için bizzat Albay Semih Okyar’ın başında bulunduğu operasyon 16 gün sürmüştü. Albay Semih Okyar’ın üstün başarısı sonucu darbeci suikastçı askerler yakalandı.


Tuğgeneral Semih Okyar Kimdir?


Manisa Kırkağaç ve İzmir Bornova’da komando eğitim komutanlıklarda çok sayıda askerin yetişmesinde rol oynayan ve binlerce askeri yetiştiren Albay Semih Okyar, yaklaşık 3 yıl önce Tuğgeneral rütbesini almak için YAŞ’a (Yüksek Askeri Şura) başvuruda bulundu ve hak kazandı. O süre zarfında TSK içerisindeki FETÖ/PDY üyelerinin müdahalesi sonucu açılan davalar neticesinde 3 yıl boyunca terfi ettirilmedi.


Albay Semih Okyar’ın hakkında başlatılan soruşturmalar sürüp kendisine yönelik FETÖ üyeleri tarafından yapılan iftiralar da devam etti.


Neyse ki 15 Temmuz askeri darbe girişimi oldu ve Albay Semih Okyar, kendisine hakaret eden, terfi almasına engel olan ve hakkında soruşturma başlatan FETÖ üyelerine yönelik isyanını dile getirdi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast girişiminde bulunan SAT komandolarını bulmak için gece gündüz demeden operasyonunu sürdürdü.
Suikast girişimini ardından kaçan SAT Komandolarını yakaladıktan sonra Tuğgeneral rütbesine terfi ettirildi.


tuğgeneral semih okyar tuğgeneral semih okyar kimdir albay semih okyar kimdir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Prens Philip Yaşamını Yitirdi
Prens Philip Yaşamını Yitirdi