Tuğgeneral Celalettin Bacanlı Kimdir?

Milli Savunma Bakanlığınca açıklanan yeni General ve Amiral atama kararında Tuğgeneral Celalettin Bacanlı, MSB ASAL Daire Başkanlığı görevine getirildi.

Tuğgeneral Celalettin Bacanlı Kimdir?
Tuğgeneral Celalettin Bacanlı Kimdir?

Daha önce Ankara'da Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı görevini yürüten Tuğgeneral Celalettin Bacanlı, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yeni General ve Amiral atama listesinde bulunduğu K.K.LOJ. Komutanlığı görevinden, Ankara MSB ASAL Daire Başkanlığı görevine atandı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kara Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na General ataması gerçekleştirildi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda ise 2 Amiral ataması gerçekleştirildi.

 

Tuğgeneral Celalettin Bacanlı


Milli Savunma Bakanı Fikri IŞIK ve Binali Yıldırım'ın imzasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan yeni atama listesi Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiş oldu. Buna göre Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığı görevine Tuğgeneral Kadircan Kottaş getirilirken, Tuğamiral Ali Çekiş Aksaz Deniz Üs Komutanlığı görevine getirildi. Ataması gerçekleştirilen isimlerden bir taneside Tümgeneral Celalettin Bacanlı oldu.


Tüğgeneral Celalettin Bacanlı Kimdir?


Yozgatlı olan Tuğgeneral Celalettin Bacanlı, 28 Şubat soruşturmaları kapsamında haksız yere 13 Ay Mamak Askeri Cezaevi'nde kaldı. Daha sonra 28 şubat soruşturmalarının kumpas olduğunun anlaşılması üzerine Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliye edilen Tuğgeneral Celalettin Bacanlı, Milli Savunma Bakanlığı'nın 09.08.2016 tarihinde aldığı atama kararıyla bulunduğu Ankara Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı görevinden Ankara MSB Asal Daire başkanlığı görevine atandı.


tuğgeneral celalettin bacanlı asal başkanı celalettin bacanlı kimdir celalettin bacanlı kimdir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef