Ak Partili Aşkale Belediye Enver Başaran Gözaltına Alındı

Ak Parti Aşkale Belediye Başkanı Enver Başaran Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimi sonrasında yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alındı.

Ak Partili Aşkale Belediye Enver Başaran Gözaltına Alındı
Ak Partili Aşkale Belediye Enver Başaran Gözaltına Alındı

Ak Parti Aşkale Belediye Başkanı Enver Başaran Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimi sonrasında yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alındı. Erzurum Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Ekipleri tarafından Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Aşkale Belediye Başkanı Enver Başaran FETÖ Örgütü üyesi olmak şüphesiyle gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Ak Partili olan Enver Başaran'ın daha önce iki kardeşide FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında gözaltına alınıp daha sonra ise serbest bırakılmıştı. Bugün Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafıdan hakkından gözaltı kararı çıkartılan Aşkale Belediye Başkanı Enver Başaran Erzurum Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı TEM ekipleri tarafından gözaltına alınarak Erzurum Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

 

Enver Başaran Kimdir?

 

Ak Parti Aşkale Belediye Başkanı olan Enver Başaran, 1972 yılında Ezrumun'un Aşkale ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğretim lise eğitimini Aşkale ilçesinde tamamlayan Başaran, üniversiteyi Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde okudu. Okul hayatından sonra aile şirketinin başına geçen Enver Başaran, aile şirketinde 20 yıldan fazla yöneticilik pozisyonunda görev yaptı. Orta düzeyle Almanca dilini bilen Başaran, Evli 4 çocuk babasıdır.

 

Aşkale Belediye Başkanı Enver Başaran

 

Öğrencilik yıllarında siyasete merak salan Enver Başaran, 1987 ve 1990 yılları arasında okul başkanlığı ve Milli Gençlik Vakfı üyeliği öğrenci temsilciliği görevlerini yürüttü. 1999 yılında yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde en genç Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. Belediye Meclisince yapılan oylama sonucunda Enver Başaran Belediye Encümen görevlerinde bulundu. 2001 yılında Ak Parti'nin kuruluş zamanında kurucu üye olarak Aşkale Ak Parti il teşkilatını kurdu ve yapılan seçimle Ak Parti ilçe Başkanı görevine getirildi. 

enver başaran kimdir enver başarın gözaltına alındı aşkale belediye başkanı aşkale enver başaran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu
24 Haziran CHP Milletvekili Adayları Listesi Belli Oldu