Üniversite Kayıt E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? Üniversite Kaydı İçin Gerekli Belgeler

Üniversite kayıt işlemleri 12 Ağustos günü itibariyle başladı. Lisans yerleştirme sonuçları kapsamında bir üniversiteyi kazanan adaylar 12 ağustos tarihinden başlamak üzere E-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını gerçekleştirebilecek. Peki Üniversite kaydı için gereken E-Devlet şifresi nasıl alınır daha önce alınmış olan e-devlet şifresi nasıl tekrar yenilenebilir?

Üniversite Kayıt E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? Üniversite Kaydı İçin Gerekli Belgeler
Üniversite Kayıt E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? Üniversite Kaydı İçin Gerekli Belgeler

Üniversite kayıt işlemleri 12 Ağustos günü itibariyle başladı. Lisans yerleştirme sonuçları kapsamında bir üniversiteyi kazanan adaylar 12 ağustos tarihinden başlamak üzere E-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını gerçekleştirebilecek. Peki Üniversite kaydı için gereken E-Devlet şifresi nasıl alınır daha önce alınmış olan e-devlet şifresi nasıl tekrar yenilenebilir? Öğrenciler üniversite e-kayıt işlemlerini e-devlet üzerinden 12 Ağustos ile 16 Ağustos tarihleri arasında yapabilecek.

 

Herhangi bir üniversiteye yerleşmiş adaylar arasından üniversite kayıt işlemleri e-devlet üzerinden yapmak isteyen adaylar e-devlet şifrelerini kullanarak E-Devlet üzerinden kazandıkları üniversitelere e-kayıt işlemi yapabilir. Ünivirseteye e-kayıt yapmak isteyen adaylar mevcut e-devlet şifreleriyle sisteme giriş yapıp üniversite kayıtlarını üniversiteye gitmeye gerek kalmadan bulundukları yerden ön kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Daha sonra ise gerekli belgeleri üniversite yönetimine sunmaları gerekmektedir. Bunun için üniversitelerin ilgili sitelerinden duyurular bölümünün takip edilmesi gerekmektedir.

 

E-Devlet Giriş

 

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Üniversite kayıtları E-Kayıt şeklinde E-Devlet sistemi üzerinden yapmak isteyen adaylar, E-Devlet şifrelerini bulundukları il veya ilçelerde bulunan PTT şubelerinden Nufüs Cuzdanlarıyla birlikte 1 TL karşılığında alabilecekler. E-Devlet şifresini alan üniversite adayları E-Devlet sistemine giriş yapıp yüksek öğretim başlığı altında bulunan e-kayıt işlemleri sayfasından yönergeleri takip ederek üniversitelerine e-kayıt işlemlerini yapabileceklerdir.

 

E-Devlet Şifremi Unuttum? Nasıl Geri Alabilirim?

 

Daha önce E-Devlet şifresi alıp, bu şifreyi unutan kişiler, E-Devlet sistemine girip "şifremi unuttum" linkine tıklayarak gerekli bilgileri verdikten sonra e-devlet şifrelerini yenileyip sisteme giriş yapabilirler. Unutulan E-Devlet şifresini almanın bir diğer yolu ise, tekrar PTT şubelerine gidip 10 TL karşılığında yeni şifre alma talebinde bulunabilirler.

 

Universite Kayıt Öğrenciler

 

Üniversite Kayıtları İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 

Üniversite kaydı için gerekli belgeler üniversiteden üniversiteye değişmekte olup, öğrencinin durumuna görede gerekli belgeler değişiklik gösterebilir. Üniversite'yi herhangi bir şekilde burslu veya öncelikli kazanan adaylar bunu kanıtlamak zorundadırlar. Üniversitelerin kayıt işlemleri için gerekli belgeler genellikle şunlardan oluşmakta.

 

Kayıt yapacak öğrencinin Yerleştirme ÖSYS  Sonuç Belgesi

 

Üniversite adayının mezun olduğu diplamının aslı veya yeni mezuniyet belgesi

 

Nufüs Cüzdanının Onaylı Örneği

 

İkametgah Beglesinin Alınması

 

Erkek adaylar için askerlik durum belgesi alma

 

Yeni çekilmiş 12 adet 4.5x6 boyutlarında vesikalık resim

 

Üniversite sayfasından duyurulan diğer bilgi ve belgeler

 

 

 

e-devlet şifresi nasıl alınır üniversite kayıt gerekli belgeler üniversite kayıt işlemleri belgeleri üniversite kayıt e-kayıt
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef