2016 KPSS son başvuru tarihi ne zaman? Lise Önlisans KPSS ücreti yatırılan bankalar

KPSS adaylarının sınav başvuru süreleri bitmek üzere. 2016 KPSS son başvuru günü yaklaşıyor. Örtaöğretim Lise ve Önlisans 2016 KPSS başvuruları devam ediyor. Lise mezunu adaylar Lise Ortaöğretim KPSS Başvurusu, 2 yılık üniversite okuyanlar ise Önlisans KPSS başvurularını yapabilecekler. Peki KPSS son başvuru tarihi ne zaman? KPSS ücreti ne kadar? KPSS ücreti yatırılan bankalar şunlar.

2016 KPSS son başvuru tarihi ne zaman? Lise Önlisans KPSS ücreti yatırılan bankalar
2016 KPSS son başvuru tarihi ne zaman? Lise Önlisans KPSS ücreti yatırılan bankalar

Örtaöğretim Lise ve Önlisans 2016 KPSS başvuruları devam ediyor. Lise mezunu adaylar Lise Ortaöğretim KPSS Başvurusu, 2 yılık üniversite okuyanlar ise Önlisans KPSS başvurularını yapabilecekler. Peki KPSS son başvuru tarihi ne zaman? KPSS ücreti ne kadar? KPSS ücreti yatırılan bankalar şunlar.


KPSS sınavına girecek adaylar Lise Önlisans KPSS başvurularını 9 Ağustos tarihinden itibaren yapmaya başladı. KPSS başvurularını yapan adaylar her oturum için 55 TL ücret ödeyecek. KPSS başvurusunu yapan adaylar KPSS ücretlerini ilgili aşağıdaki bankalara yaparak KPSS Ortaöğretim ve Önlisans başvurularını tamamlamış olacaklar. KPSS son başvuru tarihi ise 24 Ağustos 2016 tarihi olarak belirlenmiş durumda.

 

KPSS Son Başvuru Tarihi


Lise düzeyinden veya Önlisans KPSS'ye girecek olan adayların başvurularını 9 Ağustos ile 24 Ağustos tarihlerine kadar yapmaları gerekmekte. KPSS başvurularını ÖSYM Bilgi Sistemi üzerinden veya ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla yapabilecek. KPSS başvurusunu ÖSYM internet sitesi üzerinden yapacak olan adaylar kendilerine ait T.C. Kimlik numarası ve ÖSYM şifresiyle sisteme giriş yaptıktan sonra KPSS Lise(Ortaöğretim) veya KPSS Önlisans (2 Yıllık Mezunlar) başvurularını gerçekleştirebilecekler.

 

KPSS Adayları


ÖSYM başvuru merkezleri veya ÖSYM internet sitesi üzerinden başvuru yapan adaylar daha sonra KPSS ücretlerinin yatırıldığı bankalara gidip her oturum başına 55 TL yatırarak başvurularını tamamlamış olacaklar. Sınav başvurularını yaptıkları halde ilgili kpss sınav ücretini bankaya yatırmayan adayların sınav başvuruları geçersiz sayılacak. KPSS sınavına girecek adaylar KPSS ücretini yatırdıklarına dair banka dekontunu almayı unutmamaları gerekmekte.


KPSS ÜCRETİ YATIRILAN BANKALAR

 

KPSS Ücreti Yatırılan Bankalar

 

T.C. Ziraat Bankası


Halk Bankası


Deniz Bank


Türk Ekonomi Bankası (TEB) Bank


Akbank


Kuveyt Türk Bankası


ve PTT şubelerinde KPSS sınav ücretlerini yatırabilecekler,


kpss son başvuru tarihi lise kpss son başvuru önlisans kpss son başvuru tarihi kpss son gün ne zaman kpss ösym kpss ücreti yatırılan bankalar ziraat bankası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu