RTÜK'ten FETÖ Yasağı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında yürütülen soruşturmaların içeriği ve gizli tanıklar hakkında İzmir 7. Sulh Ceza Hakimliği'nce yayın yasağı getirilmiştir açıklamasında bulundu.

RTÜK'ten FETÖ Yasağı
RTÜK'ten FETÖ Yasağı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında yürütülen soruşturmaların içeriği ve gizli tanıklar hakkında İzmir 7. Sulh Ceza Hakimliği'nce yayın yasağı getirilmiştir açıklamasında bulundu. RTÜK tarafından yapılan açıklamada söz konusu FETÖ/PDY soruşturmalarında ifadelerin ve gizli tanıkların beyanları hakkında yayın yapılmasının İzmir 7. Sulh Ceza Hakimliği'nin talebi üzerine yasaklandığı belirtildi.

 

RTÜK Yayın Yasağı Açıklaması


RTÜK tarafından yapılan yazılı açıklamada darbe girişimi sonrasında Tüm Türkiye'de darbe girişimiyle ilgili yürütülen FETÖ/PDY soruşturmalarının sağlıklı ve gizlilik içinde yürütülmesi ve bu soruşturmalarda adı geçen gizli tanıkların kimliklerinin gizli tutulması, soruşturmalarla ilgili delillerin karartılmasının önüne geçilmesi nedeniyle, ne şekilde elde edilmiş olursa olunsun, soruşturmaların içeriğiyle ilgili ifade tutanakları, gizli tanıkların ifadeleri ve kimliklerinin yazılı, görsel ve sosyal medya internet üzerinden yayınlanması ve bu konularda haber yapmak ropörtaj vermek yasaklanmıştır denildi.

 

RTÜK FETÖ/PDY YAYIN YAYASAĞI KARARI

 


rtük fetö yayın yasağı fetö yayın yasağı rtük fetö yayın yasağı rtük fetö
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti