A101 Sahibi Tutuklandı - A101 Kimin? Sahibi Nereli?

FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkartılan A101 sahibi ve yönetim kurulunda bulunan isimler gözaltına alındı. Birçok insan A101'in sahibinin kim olduğunu merak etti. A101'in kimin olduğu sahibinin nereli olduğu sorularına cevap bulmaya çalıştık.

A101 Sahibi Tutuklandı - A101 Kimin? Sahibi Nereli?
A101 Sahibi Tutuklandı - A101 Kimin? Sahibi Nereli?

Bugün düzenlenen polis operasyonunda aralarında A101'in sahibi olan Turgut Aydın, beraberinde birçok kişi gözaltına alındı. Türkiye'deki en büyük mağaza zincirlerinden bir tanesi olan A101'in sahibi Turgut Aydın'la birlikte mağazada üst düzey yönecilik yapan birçok isim polisler tarafından FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında gözaltına alındıkları öğrenildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmalar kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği operasyonda gözaltına alınan Turgut Aydın ve beraberindekiler İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.


Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine Akfa Holding çatısı altında bulunan 51 şirketin yöneticileri hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Gözaltı kararı çıkartılan önemli bir isim ise A101'in Yönetim Kurulu Başkanı olan Turgut Aydın oldu. Turgut Aydın'la birlikte yönetici ortak ve çalışan olarak şirketler bünyesinde çalışan 113 kişinin daha gözaltına alındıkları öğrenildi. A101 marketler zincirinin değerinin 1.5 milyar dolar olduğu ve Türkiye'nin en büyük mağaza zincirlerinden bir tanesi olduğu biliniyor.

 

A101 Marketlerin Sahibi

 


A101 Sahibi Turgut Aydın Kimdir? Nerelidir?

 

A101 Sahibi Turgut Aydın Kimdir

2008 Yılında kurulan ve kısa sürede 1.5 milyar dolar değerine ulaşan A101'in sahibi olarak gösterilen Turgut Aydın, Evli ve 3 çocuk babasıdır. Trabzon'un Maçka ilçesinde dünyaya gelmiştir. 15 yaşındayken Maçka ilçesinden göç eden Turgut Aydın daha sonra İstanbul'a yerleşti. İstanbul'da çeşitli işlerde çalışan Turgut Aydın, tekstil sektöründe ünlü bir marka olan Aydın Örme şirketini kurdu. Kısa sürede işlerini büyüten Turgut Aydın,  daha sonra 2008 senesinde English Home markasını çatısı altına alan Ayın ailesi Türkiye'nin ev tekstili markasında önde gelen isimleri arasında yer aldı. Son olarak 2009 yılında satın aldığı A101 marketler zincirini bünyesine katan Aydın ailesi market markasının çoğunluk hisselerini satın alarak Türkiye'nin birçok bölgesinde A101 mağazalarının açılmasını sağlamıştır. Aydın ailesinin elinde bulunan şirketlerdeki toplam çalışan sayısının 36 bin olduğu düşünülmektedir. 

a101 kimin a101 sahibi kim a101 turgut aydın kimdir a101 sahibi nerelidir turgut aydın nerelidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti