Robert Amsterdam Kimdir?

Fetö soruşturmalarını takip etmesi için Türkiye tarafından tutulduğu iddia edilen Avukat Robert Amsterdam kimdir? Türkiye adına FETÖ ile ilgili davaları takip etme görevi verilen Robert Amsterdam hakkında merak edilenlere cevap aradık.

Robert Amsterdam Kimdir?
Robert Amsterdam Kimdir?

Türkiye tarafından tutulan Avukat Robert Amsterdam kimdir? Türkiye adına FETÖ ile ilgili davaları takip etme görevi verilen Robert Amsterdam hakkında merak edilenlere cevap aradık. Türkiye tarafından Amerika'da yargılanması için resmi başvuru yapılan Fettullah Gülen için tutulan avukat tartışmalara neden oldu.


Kimi kaynaklar tutulan avukatın sıradan bir davayı bile yönetemeyeciğini düşünüyor. Ancak geçmişine bakıldığında Uluslararası Hukuk konusunda başarılı olan Kanadalı Avukat Robert Amsterdam Amerika'da popüler ve başarılı bir avukat olarak tanınıyor.


Robert Amsterdam Kimdir?


 

1956 Doğumlu olan Hollanda asıllı Kanada Vatandaşı olan Avukat Robert Amsterdam, Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde hukuk burosu bulanan uluslararası bir hukuk firmasının başarılı avukatlarından bir tanesidir. Amsterdam'da doğup büyüyen avukat Robert Amsterdam, daha sonra New York'a taşınarak burada eğitim aldı. Daha sonra Kanada'ya giden ve bu ülkenin vatandaşı olan Robert Amsterdam, Avukatlık eğitimini tamamladıktan sonra ilk ofisini Londra'da açtı. İngiltere'deki davalarda başarılı olması populerliğini artırınca Amerika'nın Whasington şehrinde bir hukuk burosu açarak çalışmalarını uluslararası düzeye getirdi. Son olarak Türkiye tarafından Amerika'daki Fettulah Gülen ile ilgili davaları takip etmesi için tutuldu.

robert amsterdam kimdir avukat robert amsterdam türkiye fetö avukatı kimdir türkiye fetö avukat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Prens Philip Yaşamını Yitirdi
Prens Philip Yaşamını Yitirdi