Süleyman Soylu: Açığa Alınan Kişi Sayısı 84 Bin

Darbe sonrasında yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınanların sayısını açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, şimdiye kadar açığa alınan kişi sayısının 84 bin kişi olduğunu bunlardan 8 bine yakın kişinin ise memuriyetlerine son verildiğini açıkladı.

Süleyman Soylu: Açığa Alınan Kişi Sayısı 84 Bin
Süleyman Soylu: Açığa Alınan Kişi Sayısı 84 Bin

Darbe sonrasında yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınanların sayısını açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, şimdiye kadar açığa alınan kişi sayısının 84 bin kişi olduğunu bunlardan 8 bine yakın kişinin ise memuriyetlerine son verildiğini açıkladı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaret eden Bakan Soylu, açığa alınan memurlar hakkında açıklamalarda bulundu.


Kamuda açığa alınan memurların sayısının 84 bin olduğunu söyleyen Bakan Süleyman Soylu, bu memurların hepsinin görevden alınmayacağını FETÖ ile ilişkileri bulunmayan memurların görevlerine geri döneceğini söyledi. Ancak FETÖ ile bağlantıları bulunan memurların titiz bir şekilde derinlemesine araştırıldığını ve bu konuda hassas davranıldığını belirterek, FETÖ ile bağlantısı irtibatı bulunmayan kişiler memuriyetlerine geri dönecekler. Şuanda bile FETÖ soruşturmaları kapsamında açığa alınanların bazılarının görevlerine iade edildiği bilgisini verdi.


Kamuoyunda oluşan her açığa alınan memurun görevine son verilecek düşüncesinin yanlış olduğunu söyleyen Bakan Süleyman Soylu, biz darbe nedeniyle bu ülkeye ihanet etmiş insanların peşindeyiz ve bunların peşinde olacaz ifadelerini kullandı. Adaletten taviz vermeyeceklerini belirten Soylu, milletimize karşı üstümüze düşün sorumlulukları yerine getireceğiz diyerek bu ülkenin demokrasi özgürlüğüne darbe vurmak isteyenlerle işbirliği içinde olanların kamu kurumlarında bunların bayraklarını sallayıp bunlarla irtibatı olanları kamudaki görevlerinde bırakmamızı kimse bizden istemesin dedi. Bu konuda çalışmaların devam ettiğini söyleyen Bakan Soylu, gece sabaha kadar bu çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

bakan süleyman soylu açığa alınan memur sayısı bakan soylu süleyman soylu açığa alınan kişi sayısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu