1 Şişe Su İçin 14 TL İstendi

Ankara'da özel bir cafede hesabı isteyen müşteriye gelen hesap fişinde bulunan suyun 14 TL'den faturalandırılması şaşkınlık yarattı. Sosyal medya üzerinden bunu paylaşan müşteri hesaba itiraz ettiğini belirtti.

1 Şişe Su İçin 14 TL İstendi
1 Şişe Su İçin 14 TL İstendi

Ankara'da özel bir cafede hesabı isteyen müşteriye gelen hesap fişinde bulunan suyun 14 TL'den faturalandırılması şaşkınlık yarattı. Sosyal medya üzerinden bunu paylaşan müşteri hesaba itiraz ettiğini belirtti. Yapılan itiraz sonucunda 14 TL olarak gösterilen su için 4 TL fiyata düşürüldüğünü belirten müşteri, bu fiyatın sebebini sorduğunda hafta sonu olması nedeniyle fiyatların böyle olduğunu belirtiler.

 

Bu şikayetini sosyal medya üzerinden yayınlanan müşteriyle ilgili ekşi sözlükte başlık açıldı.Farklı yorumların geldiği fiyat tartışmasında Bodrum'daki bir lahmacunun 50 TL'ye satılması akıllara geldi. Bazı müşterilerin haksız kazanç nedeniyle alış fiyatının 50 kat üzerinde bir suyun bu fiyatla satılması ve yetkililerin buna dur dememesi tartışmalara neden oldu.

 

1 LT Su İçin 14 TL Fiyat

 

Özellikle eğlence mekanlarında şişirilmiş faturalarla karşılaşan müşteriler duruma itiraz ettiklerinde ya hesap düzeltilmesi gerçekleştiriliyor. Yada zor kullanılarak hesap ödemesi yaptırılıyor. Vatandaşların şikayetlerinin bir sonuç vermediği durumlar çoğu zaman kavgayla sonuçlanıyor. Hatta yüksek faturalar ölümlere bile neden olmakta. Eğlence mekanlarında yapılan fatura şişirilmesine kamu kurumlarından bir inceleme ve düzenleme yapılmaması bu durumların yaşanmasına neden olmakta.

 

 

1 lt su 14 tl 1 suya 14 lira 1 su için 14 tl fiyat ankara eğlence mekanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef