Ağustos YAŞ Kararları Açıklandı 586 Albay Emekli Edildi

Merakla beklenen 23 Ağustos YAŞ kararları açıklandı. Açıklanan YAŞ kararına göre 586 Albay emekliye ayrılırken, 434 Albayın görev süresi 2 yıl daha uzatıldı. Ayrıca yeni kararla Subayların hizmet süresi 28 yıla indirildi.

Ağustos YAŞ Kararları Açıklandı 586 Albay Emekli Edildi
Ağustos YAŞ Kararları Açıklandı 586 Albay Emekli Edildi

Merakla beklenen 23 Ağustos YAŞ kararları açıklandı. Açıklanan YAŞ kararına göre 586 Albay emekliye ayrılırken, 434 Albayın görev süresi 2 yıl daha uzatıldı. Ayrıca yeni kararla Subayların hizmet süresi 28 yıla indirildi. YAŞ toplantısından sonra Kara Kuvvetlerinde 470 Albay, Hava Kuvvetlerinde 45 Albay ve Deniz Kuvvetleri'nde 71 Albay olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bulunan 586 Albay'ın emekli edildiği öğrenildi.

 

Ayrıca  darbe sonrası boşalan birimlerin boşluğunu gidermek amacıyla emekliye ayrılması düşünülen 434 Albay görev süreleri 2 yıl daha uzatıldı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda 372 Albay'ın görev süresi uzatılırken, Deniz Kuvvetleri'nde 27, Hava Kuvvetlerin Komutanlığı'ında ise 35 Albay'ın emeklilik süresi gelmesine rağmen görev süreleri 2 yıl daha uzatılmasına karar verildi.

 

YAŞ Kararları sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne sunulan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından yürürlüğe girecek. Son yapılan YAŞ toplantısı sonucunda bir önemli karara daha imza atıldı. Buna göre üst rütbelerde bulunan askerlerin kademeli olarak azılması amacıyla 30 Ağustos 2016 tarihinden geçerli olmak üzere Subaylar için hizmet süresi 28 yıla düşürüldü. Bugün açıklanan YAŞ kararları Cumhurbaşkanı tarafından onaylandı bu kararlar 30 Ağustos 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak.

 

 

yaş kararları 23 ağustos yaş kararları yaş toplantısı kararları yaş albay
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti