Karkamış Boşaltılıyor Cerablus Operasyonu Başlıyor Mu?

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde ilçeyi boşaltın çağrısı üzerine halk Karkamış ilçesini boşaltıyor. Gaziantep'in Karkamış ilçesinde düşen havan mermisinin ardından ilçe halkından ilçeyi boşaltması çağrısı yapıldı. Polisler hoparlörlerden yaptıkları anonslarla vatandaşları güvenlikleri için ilçeyi boşaltma çağırısı yapıyor.

Karkamış Boşaltılıyor Cerablus Operasyonu Başlıyor Mu?
Karkamış Boşaltılıyor Cerablus Operasyonu Başlıyor Mu?

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde düşen havan mermisinin ardından ilçe halkından ilçeyi boşaltması çağrısı yapıldı. Polisler hoparlörlerden yaptıkları anonslarla vatandaşları güvenlikleri için ilçeyi boşaltma çağırısı yapıyor.


Carablus karşısında bulunan Karkamış ilçesine Suriye tarafından bir havan mermisi daha atıldı. Karkamış Belediye Binası bahçesine isabet eden havan mermisi sonrasında polisler yaptıkları anonslarla vatandaşların güvenlikleri için ilçeyi boşaltmalarını istedi. Daha önce çıkan haberlerde 400 muhalif askerin Türkiye'nin desteğiyle Cerablus'a operasyon yapacağı iddiası sıcaklığını korurken halkın ilçeyi boşaltması Cerablus Operasyonu başlıyor mu sorusunu akıllara getirdi.

 

Karkamış Cerablus Operasyonu Başlıyor Mu


Kimi kaynaklar Cerablusa yönelik askeri operasyon yapılacağı ve bunun sonucunda Cerablus karşısında bulunan Karkamış ilçesinin İŞİD saldırısına maruz kalacağı ihtimali üzerine ilçenin boşaltılacağını söyledi. Ancak bu bilgi henüz teyit edilemedi. Daha önce askeri güvenlik bölgesi ilan edilen bölgede askeri hareketlilik yaşanması akıllara Cerablus operasyonu başlıyor mu sorusunu akıllara getirdi.


Halkın Karakamış'tan tahliye edilmesi için araçları olmayanlar için otobüslerin kaldırılacağı ve güvenlik güçlerinin halkın ilçeyi terketmesi için yardım edeceği öğrenildi. Karkamış halkının tedirgin bekleyişi sürüyor. Evlerinde kalmak isteyen birçok vatandaş beklemekle birlikte halkın birçoğu ilçeyi tahliye etmeye başladığı öğrenildi.

son dakika karkamış gaziantep karkamış ilçeyi boşaltın karkamış cerablus operasyonu cerablus
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Prens Philip Yaşamını Yitirdi
Prens Philip Yaşamını Yitirdi