30 Ağustos Tatil Mi? Zafer Bayramında Askeri Tören Yok

Bu sene 30 Ağustos Zafer Bayramının törenlerinin yapılıp yapılmayacağı tartışılıyor. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 30 Ağustos Zafer Bayramında tankların topların yürütüldüğü bir tören olmayacak açıklamasında bulundu. Peki 30 Ağustos tatil mi? Herkes bu soruların cevabını arıyor.

30 Ağustos Tatil Mi? Zafer Bayramında Askeri Tören Yok
30 Ağustos Tatil Mi? Zafer Bayramında Askeri Tören Yok

Bu sene 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın törenlerinin yapılıp yapılmayacağı tartışılıyor. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda tankların topların yürütüldüğü bir tören olmayacak açıklamasında bulundu. Peki 30 Ağustos tatil mi? Herkes bu soruların cevabını arıyor.


Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, daha önce darbe girişimi sonrasında tartışmaların konusu olan 30 Ağustos 2016 Salı gününe denk gelen Zafer Bayramında kutlama olup olmayacağı konusunda bir açıklama geldi. Bakan Işık, Zafer Bayramında askeri geçit töreni yapılmayacağını, tankların ve topların yürütüldüğü bir törenin olmayacağını ifade etti.


Ancak kutlamaların yapılacağını belirten Bakan Fikri Işık, 30 Ağustos 2016 Salı günü yapılacak olan Zafer Bayramı programında sabah Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anıtkabir ziyaretiyle birlikte tebrik kabulu yapacağı daha sonra ise kapsamlı bir program yapılacağını akşam ise yemekli bir programın düzenleneceğini açıkladı.


30 AĞUSTOS 2016 TATİL Mİ?


Askeri törenlerin yapılmayacağı açıklanan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın denk geldiği Salı günü resmi günlerin içinde yer alacağı için tatil olacağı düşünülüyor. Aksi bir açıklama yapılmadığı sürece 30 Ağustos 2016 günü Resmi Tatiller günü içinde yer almaktadır. Bu sene yapılacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının sade bir şekilde düzenlenmesi bekleniyor. Askeri geçiş ve tankların topların geçişinin olmayacağını açıklayan Bakan Fikri Işık, Cumhurbaşkanı'nın Anıtkabir ziyaretinin ardından tebrikleri kabul edeceğini ardından akşam yemekli bir resepsiyon programının düzenleneceği aktardı.

30 ağustos tatil mi 30 ağustos hangi gün zafer bayramı kutlamaları zafer bayramı 30 ağustos fikri ışık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef