Yarbay Mehmet Alkan Kimdir? Neden Ordudan Atıldı?

Şehit olan kardeşinin cenaze töreninde Ak Parti Hükümetine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sert şekilde tepki gösteren ve Türkiye’nin gündeminde uzun süre kalan Yarbay Mehmet Alkan, FETÖ suçlamasıyla ordudan atıldı.

Yarbay Mehmet Alkan Kimdir? Neden Ordudan Atıldı?
Yarbay Mehmet Alkan Kimdir? Neden Ordudan Atıldı? Anahaberim

Şırnak’ta PKK saldırısı sonucu şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan’ın ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan’ın ordudan ihraç edilmesi bir anda gündeme bomba gibi düştü. Yarbay Alkan, haberi sosyal paylaşım sitesi twitter’daki hesabında duyurdu.

 

Peki Yarbay Mehmet Alkan Kimdir?

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Şırnak’ta PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda Yüzbaşı Ali Alkan şehit olmuştu. Osmaniyeli olan Yüzbaşı Alkan’ın cenaze töreninde ağabeyi olan Yarbay Mehmet Alkan tabutuna sarılarak "Buranın vatan evladı, 32 yaşında, daha vatanına, sevdiklerine doymadı, dünyaya doymadı, bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Şu güne kadar 'çözüm' diyenler neden şimdi 'sonuna kadar savaş' diyor." İfadelerini kullanmıştı.

Bu sözler üzerine Yarbay Mehmet Alkan hakkında soruşturma başlatılmıştı. Yarbay Alkan’ın Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ordudan  atıldığı öğrenildi.

Türkiye’de en çok konuşulan  isimlerden biri olan Yarbay Mehmet Alkan, alınan kararı sosyal medya hesabında duyurdu.

 


yarbay mehmet alkan yarbay mehmet alkan neden ordudan atıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti