Eylül 2016 Serbest Piyasa Fındık Fiyatları

2016 yılı Ordu, Giresun, Trabzon, Düzce, Çarşamba, Fatsa, Akçakoca, Samsun, Terme , Sakarya, Zonguldak ve Ünye serbest piyasa fındık fiyatları belli olmaya başladı.

Eylül 2016 Serbest Piyasa Fındık Fiyatları
Eylül 2016 Serbest Piyasa Fındık Fiyatları Anahaberim

Bu yıl olumsuz hava koşulları sebebiyle özellikle yüksek kesimlerdeki fındık ağaçlarının etkilenmesi yüzünden fındık üreticileri zor durumda kalmış durumda. Şu an  fındık hasadı devam ediyor. Fındık hasadı sürerken, fındık üreticileri ve fındık tüketicileri fındık fiyatını merak etmeye başladı bile. Geçtiğimiz yıl bereketli olan fındığın bu yıl az olması üreticileri üzerken, serbest piyasa fındık fiyatları ise belli olmaya başladı.

Bu haberimizde verdiğimiz serbest piyasa fındık fiyatları en düşük fındık taban fiyatıdır. Geçtiğimiz yıla göre fındık rekoltesinin bu yıla nazaran daha azdır. Bu sebeple fındık üreticileri fındıklarını piyasaya henüz sürmüyor. Fındık üreticileri fındık fiyatlarını az bulduğundan dolayı serbest piyasada fındık fiyatları 0,50 Kuruş ile 2 Türk lirası arasında değişiyor.

Verilen fındık fiyatları henüz net bir fiyatı yansıtmıyor. Bu sebeplen fındık üreticileri fındık fiyatlarını araştırmaları gerekmektedir.

Fındık ticaretini yapanlar bu fiyatlara bakıp ticaretini yapmayıp net fiyatları öğrendikten sonra ticaretlerini yapmaları tavsiyemizdir. Bölgeden son gelen haberlere göre bu yıl fındık fiyatlarının yükseleceği yönünde olup üreticilerin buna göre hareket etmesi tavsiye ediliyor.

İşte Son Olarak Piyasada Konuşulan Fındık Fiyatları

Not: Bu fiyatlara bakılarak fındık ticaretinin yapılması tavsiyemiz değildir. Fındık fiyatlarının net bir şekilde belli olmasının ardından ticaretin yapılmasını uygun buluyoruz. Fiyatlara bakılarak ticaretin yapılması ve varılan anlaşmazlıklardan sitemiz sorumlu değildir.

2016 fındık fiyatları 2016 fındık fiyatı serbest piyasa fındık fiyatları giresun fındık fiyatları ordu fındık fiyatları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti