Muhbir İrfan Erbaşaran Kimdir? Öldürüldü mü?

Gülen Cemaati Lideri Fethullah Gülen’in uygunsuz kaseti olduğunu ileri süren ve ihbarda bulunan muhbir İrfan Erbaşaran otel odasında ölü bulundu.

Muhbir İrfan Erbaşaran Kimdir? Öldürüldü mü?
Muhbir İrfan Erbaşaran Kimdir? Öldürüldü mü? Anahaberim

FETÖ/PDY Lideri “Fethullah Gülen’in uygunsuz kaseti var” ihbarında bulundu, kısa süre sonra da otel odasında ölü bulundu. İzmir’de polis muhbiri İrfan Erbaşaran’ın şüpheli ölümünde FETÖ/PDY izine ulaşıldı.

 

Star Gazetesinin verdiği habere göre; Polis muhbiri İrfan Erbaşaran, 1990 yılında Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’ya Fethulllah Gülen’in uygunsuz görüntülerinin bulunduğu bir  kasetinin olduğunu söyledi. Emniyet Müdürü Uzunkaya’da istihbarat haber formunu Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığına gönderdi.

O sırada Başkanlıkta görevli Emniyette görevli Mustafa Gülcü, bilgiyi teyide muhtaç bilgi olarak iletti. Ancak teyit alamadı.

Fethullah Gülen ile ilgili bu iddiaları öğrenen FETÖ/PDY üyesi emniyet müdürleri anında harekete geçtiği ve ilgili polisler hakkında kumpas kurduğu iddia ediliyor.

Gülen’in kasedini resmiyete taşıyan Celal Uzunkaya, Mustafa Gülcü bir çete ile ilgileri olduğu iddiasıyla görevden uzaklaştırıldı. Muhbir İrfan Erbaşaran ise İstanbul’daki bir otel odasında ölü bulundu.

Polis ekipleri Muhbir İrfan Erbaşaran’ın FETÖ üyeleri tarafından öldürüldüğü üzerinde duruyor. Erbaşaran’ın bilgisayarındaki bilgilerinde silindiği belirlendi.

Ekipler, Erbaşaran’ın ölümü ile ilgili o dönemin yetkilileri hakkında soruşturma yürütüyor.


irfan erbaşaran irfan erbaşaran kimdir irfan erbaşaran öldürüldümü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Prens Philip Yaşamını Yitirdi
Prens Philip Yaşamını Yitirdi