Öcalan’ın Sağlık Durumu Açıklaması

İmralı Adasında tutuklu bulunan Öcalan'ın sağlık durumu ne, Öcalan öldü mü,yaşıyor mu? İşte haberin ayrıntıları.

Öcalan’ın Sağlık Durumu Açıklaması
Öcalan’ın Sağlık Durumu Açıklaması Anahaberim


İmralı Adasında tutuklu bulunan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın sağlık durumu hakkında açıklama Adalet Bakanlığından geldi. Bakanlık yetkilileri HDP ve PKK’nin son açıklamalarına cevap olarak Öcalan’ın sağlık durumunda bir sıkıntının olmadığını söyledi.

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından PKK Lideri Öcalan’ın sağlık durumu hakkında bazı iddialar ortaya atılmıştı.

Son günlerde ise HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, 15 Temmuz’da İmralı’da bir çatışmanın yaşandığını ileri sürüp Öcalan’ın sağlık durumundan endişe duyduklarını dile getirdi.

PKK Konsey Üyeleri de uzun süredir Öcalan’dan bir haber alınmadığını ve bu nedenle özellikle Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan Kürt vatandaşları sokağa çağırdı. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede Öcalan için çok sayıda kişi miting düzenledi. Son olarak HDP kanadından 50 kişi Öcalan’dan bir haber gelmeyinceye kadar süresiz ve dönüşümsüz açlık grevine başlayacaklarını duyurdu.

Öcalan’ın sağlığı ve güvenliği hakkındaki iddialar ortalarda dolaşırken, Adalet Bakanlığı yetkilileri iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Yetkililer, İmralı adasında bir sorun bulunmadığını dile getirip, bu konuda HDP’yi de uyardı.öcalan öldü mü öcalan yaşıyor mu öcalanın sağlık durumu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef