İstanbul’da Uçaklar Neden Alçak Uçuş Yaptı?

TSK’ya ait askeri savaş uçaklarının İstanbul’da alçak uçuş yaptığı iddialarına karşılık açıklama İstanbul Valiliğinden geldi. Savaş uçakları ile ilgili iddialar halen sosyal paylaşım sitelerinden dolaşıyor.

İstanbul’da Uçaklar Neden Alçak Uçuş Yaptı?
İstanbul’da Uçaklar Neden Alçak Uçuş Yaptı? Anahaberim

Bugün İstanbul üzerinden alçak uçuş yapan savaş uçaklarına açıklık İstanbul Valiliğinden geldi. İstanbul Valiliği söz konusu savaş uçakları nedeniyle bir açıklama yaparak konuya açıklık getirdi.


Yetkililer, Avşa Adasından kalkan ve rapor vermeden uçuş yapan bir helikopter ile ilgili Balıkesir Havalimanından 2 F-16 tipi savaş uçağının havalandığı, helikopter pilotlarının kendilerini tanıtmalarının ardından yoluna devam ettiğini açıkladı.


Peki İstanbul’da Savaş Uçakları Neden Alçak Uçuş Yaptı?


İşte İstanbul Valiliğinden Yapılan Açıklama;

"Askeri jet uçaklarının ilimiz semalarında izinsiz ve alçak uçuş yaptığına dair özellikle sosyal medya hesaplarından gerçek dışı paylaşımlar yapılmaktadır. Saat 17.15'te sularında Avşa Adası'ndan rapor vermeden kalkış yapan bir helikopter, Hava Trafik Kontrol Merkezi tarafından tanımlanamamış ve durum Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bildirilmiştir. Balıkesir Havalimanı'ndan kalkan iki F-16 uçağımız, helikopteri teşhis etmek üzere bölgeye intikal etmiştir. Bu esnada rapor vermeksizin kalkış yapan helikopter Hava Trafik Kontrol Merkezi ile temasa geçerek kendini tanıtmıştır. Tescil ve uçuş planının kontrol edilmesinin ardından helikopter uçuşuna devam etmiştir."


istanbulda savaş uçakları neden uçuş yaptı savaş uçakları neden uçuş yaptı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti