Çevre Bakanlığına Sözleşmeli Memur Alımı: Memur Alımı Şartları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışacak çok sayıda sözleşmeli memur alımı yapılacak. Çevre Bakanlığına alınacak sözleşmeli memurların şartları haberin devamında.

Çevre Bakanlığına Sözleşmeli Memur Alımı: Memur Alımı Şartları
Çevre Bakanlığına Sözleşmeli Memur Alımı: Memur Alımı Şartları Bozo Argeso

ÖSYM’nin resmi sitesinde yer alan açıklamaya göre Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine bakanlığın bünyesinde çalışacak çok sayıda sözleşmeli memur alımı yapılması planlanıyor. Sözleşmeli memurlar Bakanlığın bünyesindeki çeşitli pozisyonlara yerleştirilecek.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı Tercih İşlemleri Ne Zaman Başlıyor ve Ne Zaman Bitiyor?


ÖSYM sitesindeki açıklamaya göre adaylar, Bugünden (5 Eylül 2016) itibaren tercihlerini internet üzeri ÖSYM sitesinde 8 Eylül 2016 tarihine kadar yapabilecek.


Tercih işlemleri ÖSYM sitesi üzeri 8 Eylül saat 23.59’da bitecek ve tercih verme süresi uzatılmayacak.Adaylar tercihlerini tercih süresi sona erinceye kadar değiştirebilecek.

Çevre Bakanlığına Tercih Veren Adayların Şartları İse Şöyle;


Çevre Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli memur olmak isteyen adaylar 22 Mayıs'ta yapılan 2016-KPSS Lisans’a girmiş ve KPSSP-3 puanının hesaplanmış olması gerekmektedir.
Adaylar Lisans mezunu ve başvurunun yapıldığı son gün itibariyle de mezun olmaları gerekiyor. Adaylar bu tarihe kadar mezun olmamışsa başvuruları kabul edilmeyecek.
Tercihlerini yapan adaylar, işlemlerini yapmadan önce KPSS-2016/5 Tercih Kılavuzu'nu incelemeli.

çevre bakanlığı memur alımı çevre bakanlığı memur alımı şartları çevre bakanlığı memur alımı çevre bakanlığı sözleşmeli memur şartları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu