Tendürek Dağı’nda Neler Oluyor?

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi ile Van’ın Çaldıran İlçesi arasındaki bölgede bulunan Tendürek Dağı’nda PKK mensupları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalar sürüyor. Son bilgilere göre Güvenlik Güçleri, PKK militanlarının olduğu bölgeyi hava ve karadan ablukaya aldığı yönünde.

Tendürek Dağı’nda Neler Oluyor?
Tendürek Dağı’nda Neler Oluyor? Bozo Argeso

Asker, polis özel harekat ve köy korucularının katılımıyla başlatılan hava destekli operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Yaklaşık 1 haftadır Tendürek Dağında konuşlanan PKK mensuplarına yönelik operasyonlar yapılıyor. Birkaç gün önce PKK militanlarıyla sıcak temas sağlanmış, 9’u asker 3’ü köy korucusu 12 güvenlik görevlisi şehit olmuştu.

Çatışmanın hemen ardından bölgeye çok sayıda takviye birlik sevk edildi. Doğubayazıt, Çaldıran ve Diyadin’de bulunan askeri birlikler, Tendürek Dağı’nın çembere almış durumda. Doğubayazıt’taki tugaydan çok sayıda asker ve zırhlı araçlar Tendürek Dağı’na gönderilirken, Doğubayazıt 1. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndan çok sayıda helikopter çatışma bölgesindeki askerlere destek veriyor.

Başlatılan operasyonlar nedeniyle Doğubayazıt-Van karayolu bir ayı aşkın süredir trafiğe kapalı durumda.
tendürek dağı tendürek dağı çatışma tendürek dağı son durum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu