HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs Kimdir?

HDP Genel Merkezinin sosyal medya twitter hesabında yapılan açıklamaya göre HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs’ün evinde gözaltına alındığı bildirildi.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs Kimdir?
HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs Kimdir? Anahaberim

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY başta olmak üzere çok sayıda örgüte ve Halkların Demokratik Partisi’ne yönelik de operasyonlar yapılmaya devam ediliyor.
Emniyet birimlerince yapılan operasyonlarda HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs, evinde yapılan aramanın ardından gözaltına alındı.


Altınörs’ün gözaltına alınmasını HDP Genel Merkezi bildirdi. HDP’nin twitter hesabında yer alan açıklamaya göre; "Eş Genel Başkan Yardımcımız Alp Altınörs, 10 Ekim'de katledilen Zakir Karabulut'un cenazesine katılma 'suç'undan göz altına alındı" denildi.Ankara'da 10 Ekim 2015'te gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 24 yaşındaki Mehmet Zakir Karabulut, TokatGaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencisiydi. Karabulut'un cenazesine katılan Alp Altınöz, "Zakir yoldaşımız bizim Tokat'taki örgütlenme sorumlumuzdu" ifadeleri yer aldı.


Peki Alp Altınörs Kimdir, Nerelidir?


1977 yılında başkent Ankara’da dünya geldi. Trabzonlu bir anne ve Sivaslı bir babanın çocuğudur. Ankara TED Koleji Lisesi mezunudur. Ankara Bilkent Üniversitesinde gördüğü eğitimi o dönemin siyasi koşulları nedeniyle 1996 yılında yarıda bırakmıştır.

1995 yılında Demokratik Gençlik Hareketi içinde yer almıştır.


 Altınörs, 2008'de İstanbul Cervantes Enstitüsü'nde eğitimini tamamlayarak İspanyolca tercümanı olmuştur. İspanyolca ve İngilizce’yi iyi derecede bilmekte olup tercümanlık yapmaktadır. Ceylan yayınlarının yayın sorumluluğu görevini yapan Altınörs, uzun bir zaman Atılım Gazetesi'nde editörlük yapmış olup halen Özgür Gündem ve Atılım Gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor.


2012 yılında kurulan HDP’nin Kurucu MYK üyesidir. Partisinin 22 Haziran 2014 Kongresi'nden bu yana STK'lar, sendikalar ve siyasi partilerle ilişkiden sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı görevi yapmaktadır.


Evli ve bir çocuk babası olan Altınörs, 25. dönem HDP milletvekili adayıdır.


alp altınörs alp altınörs kimdir alp altınörs nerelidir alp altınörs gözaltına alındı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti