MLKP Ovacık sorumlusu Arjin Selçuk kod adlı Berfu Dilan Canbey Öldürüldü

Dersim’in Ovacık İlçesi MLKP’nin (Marksist Leninist Komünist Parti) sorumlusu olduğu iddia edilen Arjin Selçuk kod adlı Berfu Dilan Canbey, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürüldüğü ileri sürüldü.

MLKP Ovacık sorumlusu Arjin Selçuk kod adlı Berfu Dilan Canbey Öldürüldü
MLKP Ovacık sorumlusu Arjin Selçuk kod adlı Berfu Dilan Canbey Öldürüldü Anahaberim

8 Eylül 2016 Perşembe günü Ovacık İlçesi'nin Kozluca Köyü mevkiinde operasyona çıkan güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu şiddetli çatışma çıktı. Çatışmaya helikopterlerin de destek verdiği ve örgüt mensuplarının yarım saatten uzun süre yaylım ateşe tutulduğu belirtildi. Çatışmada cesetlere rastlanmazken, yer yer kan izlerine rastlandı.İddialara göre MLKP’nin (Marksist Leninist Komünist Parti) sorumlusu Arjin Selçuk kod adlı Berfu Dilan Canbey, çatışma bölgesinden ağır yaralı olarak çıkarıldı.Çatışma bölgesinden ağır yaralı olarak çıkarılan Berfu Dilan Canbey’in daha sonra yaşamını yitirdiği ileri sürüldü.

Arjin Selçuk kod adlı Berfu Dilan Canbey Kimdir?

Yine iddialara göre, cesedin MLKP üyeleri tarafından gömüldüğü, ailesine haber verilerek cesedinin Kozluca Köyü yakınlarında gömülü olduğu bildirildi. Diyarbakır’ın Ergani İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Berfu Dilan Canbey’in cenazesinin alınarak adli tıp morguna kaldırılacağı belirtildi.
arjin selçuk kimdir berfu dilan canbey kimdir mlkp
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti