Evrensel Kapatılıyor mu? Evrensel Neden Kapatılıyor?

Yeni Akit Gazetesinde yer alan iddiaya göre Sol görüş ile bilinen Evrensel Gazetesinin kapatılacağı yönünde. Evrensel Gazetesi kapatılacak mı?

Evrensel Kapatılıyor mu? Evrensel Neden Kapatılıyor?
Evrensel Kapatılıyor mu? Evrensel Neden Kapatılıyor? Anahaberim

Sosyal paylaşım sitesi twitter’da gündem olan Evrensel Gazetesi, Yeni Akit Gazetesinin iddiasına göre kapatılacak. İşte haberin ayrıntıları.

 

 

Daha önceki çok sayıda haberde radikal çıkışlarla bilinen Yeni Akit Gazetesi, bu kez sol görüşlü Evrensel Gazetesi hakkında çok çarpıcı bir habere yer verdi. Gazetede “PKK Sözcüsü Evrensel Kapatılıyor” haberiyle bugün ki sayısında yer aldı.  Gazete, Özgür Gündem’in ardından Evrensel ile ilgili “Terör örgütü PKK ile mücadele son sürat devam ederken örgütün yayın organları da birer birer kapatılıyor. PKK’ya yakınlığıyla bilinen Evrensel gazetesinin de kapatılması gündemde.” Haberiyle Evrensel’in kapatılacağını ileri sürdü.

Yeni Akit Gazetesinin haberine göre, Evrensel Gazetesinin attığı tüm başlıklarda PKK örgütünü övme, Türk Halkı ve Türk Bayrağına hakaret ve benzeri içerikler yayınladığını ileri sürdü.

PKK örgütü ile ilişkili oldukları iddiasıyla görevinden atılan 11.500 öğretmenin görevinden atılmasını savunduğunu ileri süren Yeni Akit Gazetesi, Evrensel’i PKK’nin sözcülüğünü yapmakla itham etti.

Evrensel'in Kapatılacağı iddiası ile ilgili binlerce kişi twitter'da paylaşımda bulunup #EvreseleDokunma tagının altında tepkilerini dile getirdi.

İşte Twitter'da Yapılan Paylaşımlardan Birkaçı

 


evrensel kapatılacak mı evrensel neden kapatılıyor pkk yeni akit
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti