Hakkari Ak Parti Milletvekili Adayı Ahmet Budak Öldürüldü

Hakkari’de 1 Kasım Milletvekili seçimlerinde Ak Parti’den 1. Sıra Milletvekili adayı olan Ak Partili Siyasetçi Ahmet Budak, evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Silahlı saldırının ardından Hakkari Valiliği 3 gün sokağa çıkma yasağı ilanında bulundu. Silahlı saldırı sonucu öldürülen Ak Partili siyasetçi Ahmet Budak Kimdir?

Hakkari Ak Parti Milletvekili Adayı Ahmet Budak Öldürüldü
Hakkari Ak Parti Milletvekili Adayı Ahmet Budak Öldürüldü Anahaberim

Hakkari’de müteahhit ve Ak Partili siyasetçi olan Ahmet Budak, Şemdinli İlçesindeki evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda ağır yaralanan Budak, ambulansla Şemdinli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Budak, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.1 Kasım 2015 tarihinde yapılan 26. Dönem Milletvekili seçiminde Hakkari’den 1. Sıra Ak Parti vekil adayı olan Ahmet Budak’ın silahlı saldırıda hayatını kaybetmesinin ardından Hakkari Valiliği Altınsu (Şapatan) köyünde 3 günlük sokağa çıkma yasağı ilan ettiğini duyurdu.


Sokağa çıkma yasağı köyün camisinin hoparlöründen duyurulurken, Valilik de sitesinde şu açıklamaya yer verdi.


Valiliğin sitesinde "İlimiz Şemdinli İlçesi Altınsu Köyü merkez ve bağlısı bulunan Dereboyu, Meydan ve Elde mezralarında icra edilecek operasyon esnasında vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile emniyetli şekilde seyahat etme hürriyetinin ortadan kalkacağı, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11-C maddesi gereğince, İlimiz Şemdinli İlçesi Altınsu Köyü Merkez ve bağlısı bulunan Dereboyu, Meydan ve Elde Mezralarında 14 Eylül 2016 günü saat 15.00'ten itibaren 3 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, İlimiz Şemdinli İlçesi Altınsu Köyü Merkez ve bağlısı bulunan Dereboyu, Meydan ve Elde Mezralarına giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır" ifadeleri yer aldı.

ahmet budak kimdir ahmet budak öldürüldü hakkari silahlı saldırı sokağa çıkma yasağı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti