Tarık Akan Vefat Etti

Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde tanınan usta sinema ve tiyatro oyuncusu Tarık Akan’ı kaybettik. Yeşil Çam’ın en ünlü siması Tarık Akan’ın vefat haberi Türkiye’yi yasa boğdu.

Tarık Akan Vefat Etti
Tarık Akan Vefat Etti Anahaberim

Türk sinemasının en acı kaybı dün gece saatlerinde yaşandı. Bir dönem Yeşil Çam Sinemasının en ünlü siması olan usta sanatçı Tarık Akan, bir süre önce maalesef kanser illetine yakalanmıştı. İstanbul Amerikan Hastanesinde kanser tedavisi gören Türk Sinemasının Jönü dün gece saatlerinde tedavi gördüğü hastanede 66 yaşında hayata gözlerini yumdu.


Tarık Akan’ın Ölüm Sebebi


Sol ve demokrat görüşlü olarak bilinen usta sinema sanatçısı Tarık Akan’ın ölüm haberini Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı teyit etti. Vakıf, "Tarık Akan 16 Eylül Cuma sabahı aramızdan ayrılmıştır. Halkımızın başı sağolsun." İfadeleri ile Tarık Akan’ın vefat haberini duyurdu.

Akan'ın bir süredir Akciğer Kanseri hastalığı nedeniyle İstanbul'da Amerikan Hastanesinde tedavi gördüğü biliniyordu.


Usta Sanatçı Tarık Akan Kimdir?


Türkiye’nin en çok tanınan sinema sanatçılarından Tarık Akan’ın asıl ismi Tahsin Tarık Üregil’dir. Vefat eden usta oyuncu Akan, 13 Aralık 1949 yılında İstanbul'da doğdu. Akan, bir abla, bir ağabeyden sonra doğan üçüncü çocuktur. Özellikle Türk sinemasına damga vuran Hababam Sınıfı film serisinde aldığı rolle herkesine beğenisini kazanmıştı.tarık akan öldü tarık akan ölüm sebebi tarık akan kimdir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef