İhraç ve Açığa Alınan Öğretmenler Ne Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevden alınan ve açığa alınan öğretmenlerin durumunun ne olacağı merak konusu, son yapılan düzenlemeyle birlikte Tunceli'de açığa alınan öğretmenlerin büyük bölümünün görevine iade edilmesi açığa alınan öğretmenlerin görevlerine geri dönmesinin yolunu açtı.

İhraç ve Açığa Alınan Öğretmenler Ne Olacak?
İhraç ve Açığa Alınan Öğretmenler Ne Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevden alınan ve açığa alınan öğretmenlerin durumunun ne olacağı merak konusu, son yapılan düzenlemeyle birlikte Tunceli'de açığa alınan öğretmenlerin büyük bölümünün görevine iade edilmesi açığa alınan öğretmenlerin görevlerine geri dönmesinin yolunu açtı. Peki bundan önce görevlerinden ihraç edilen öğretmenler içinde aynı şey yapılacak mı? işte tüm detaylar.


MEB tarafından FETÖ soruşturması kapsamında önce açığa alınan daha sonra ise görevinden ihraç edilen binlerce öğretmenin tekrar görevine dönebileceği açıklandı. Bunun için oluşturulan bir kurul tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan birçok öğretmenin görevine geri döneceği öğrenildi. Özellikle CHP ve MHP tarafından açığa alınan birçok öğretmenin suçsuz yere açığa alındığının bildirilmesi üzerine çalışmalar başlatıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Açığa Alınan Öğretmenler


Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın At izi it izine karıştığı sözleri üzerine birçok kişinin suçsuz yere açıkğa alındığı ve görevine son verildiği tartışmaları başlamıştı. Haksız yere görevinden alınan öğretmenlerin durumu hakkında bir açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, söz konusu öğretmenlerin yeni bir KHK ile görevlerine iade edileceğini açıklamış bunun için çalışmaların devam ettiğini söylemişti.


29 Aralık Tarihinde Sendika kararına uydukları için açığa alınan binlerce öğretmeninde görevlerine iade edilmesinin yolunun açıldığı öğrenildi. Bu konuyla ilgili ilk sinyal Tunceli'den geldi. 11 Bin'in üzerinde öğretmenin ihraç edildiği son kararla birlikte Tunceli'de bulunan öğretmenlerin hemen hemen yarısı açığa alınmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yapılan itiraz sonucu Milli Eğitim Bakanlığı Valiliği'in yürüttüğü soruşturmalar kapsamında bu öğretmenlerin büyük çoğunluğunu görevine iade etti.


Tunceli'de görevine iade edilen öğretmenlerin sadece 29 Aralık 2015 tarihinde alınan sendika kararına uydukları öğrenildi. 80 Öğretmenin ise farklı suçlardan ötürü soruşturmalarının devam ettiği öğrenildi. Bu öğretmenlerin durumunun sonra netleşeceği öğrenildi. Tunceli'de göreve iade edilen öğretmenlerin durumu açığa alınan diğer öğretmenler içinde bir umut oldu. Sadece 29 Aralık 2015 tarihindeki sendika kararına uydukları gerekçesiyle 11 binin üzerinde öğretmen açığa alınmıştı. Mağduriyetlerin yaşanmaması için bu öğretmenlerin büyük bölümünün göreve iade edilmesi düşünülüyor.

açığa alınan öğretmenler açığa alınan öğretmenler ne olacak açığa alınan öğretmenlerin durumu ihraç edilen öğretmenler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti