İçişleri Bakanlığı Doğu ve Güneydoğu’nun 22 İl Valisini Ankara’ya Çağırdı

Son zamanlarda PKK örgütünün saldırıları karşısında Türk Silahlı Kuvvetlerinin yaptığı operasyonları devam ederken, bugün İçişleri Bakanlığının Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde görev yapan 22 ilin valisini Ankara’ya çağırması bir anda gündemi hareketlendirdi. İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara’ya çağrılan 22 il valisinin Ankara’daki güvenlik toplantısına katılacağı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı Doğu ve Güneydoğu’nun 22 İl Valisini Ankara’ya Çağırdı
İçişleri Bakanlığı Doğu ve Güneydoğu’nun 22 İl Valisini Ankara’ya Çağırdı Anahaberim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Ardahan, Ağrı, Adıyaman, Bingöl,Bitlis, Batman, Elazığ, Diyarbakır, Gaziantep, Iğdır, Hakkari, Kahramanmaraş, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Malatya, Şırnak, Siirt, Tunceli, Van ve Şanlıurfa valilerinin başkent Ankara’daki güvenlik toplantısına çağrıldığı öğrenildi.


 

 

Bugün Ankara Gölbaşı Vilayetler Evinde saat 10:00 sıralarında basına kapalı olarak yapılacak güvenlik toplantısında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki illerde PKK örgütünün saldırıları ve oluşan güvenlik sorunlarına çözümler tartışılacak.

 

Toplantı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında yapılacak.Güvenlik toplantısına ,  İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı  Muhterem İnce,  Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel  Müdürü Selami Altınok, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu,  Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü  Ahmet Sarıcan ve ilgili güvenlik bürokrasisi yetkilileri katılacağı belirtildi..

 

Güvenlik toplantısında PKK örgütüne karşı alınacak güvenlik tedbirleri kapsamlı bir şekilde ele alınacak.


güvenlik toplantısı ankara içişleri bakanlığı 22 il valisi ankaraya çağırıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti