Ayşegül Terzi’yi Darp Eden Abdullah Çakıroğlu Kimdir?

Ayşegül Terzi isimli sağlık personelini şort giydiği gerekçesiyle otobüste darp eden Abdullah Çakıroğlu, gözaltına alındıktan sonra ifadesi alınıp serbest bırakıldı. Peki Abdullah Çakıroğlu kimdir?

Ayşegül Terzi’yi Darp Eden Abdullah Çakıroğlu Kimdir?
Ayşegül Terzi’yi Darp Eden Abdullah Çakıroğlu Kimdir? Anahaberim

Ayşegül Terzi  isimli genç kız, İstanbul’da Belediye Otobüsünde seyahat ederken şort giydiği gerekçesiyle Abdullah Çakıroğlu isimli kişinin saldırısına uğramıştı. Bu haber bir anda özellikle sosyal medya başta olmak üzere birçok platformda geniş yankı buldu. Sosyal medyada şort giydiği gerekçesiyle darp edilen Ayşegül Terzi’nin durumu paylaşılınca Emniyet Güçleri harekete geçti ve saldırganı gözaltına aldı.


Dün akşam saatlerinde emniyet birimlerince gözaltına alınan saldırgan Abdullah Çakıroğlu, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Abdullah Çakıroğlu’nun serbest bırakılması ise en az yakalanması kadar yankı uyandırdı. Mikro blog sitesş twitter’de binlerce kişi, saldırganın serbest bırakılmasını protesto ediyor. Bazı kullanıcılar, Çakıroğlu’nun serbest bırakılmasını “Ayşegül Terzi’nin ölmesi mi gerekliydi” şeklinde ifadeler kullanarak protesto ederken, bazı kullanıcılar da adaletin olmadığını savundu. Olayı protesto eden bazı kişiler de İslam hukukuna göre yargılanmış şeklinde tepki içeren paylaşımlarda bulundu.


Peki Olay Nasıl Olmuştu?


12 Eylül’de İstanbul Maslak’ta otobüste yolculuk yapan Ayşegül isimli hemşire, kısa şort giydiği gerekçesiyle 35 yaşındaki saldıran  Abdullah Çakıroğlu tarafından uçar tekmeyle darp edildi. Saldırı sırasında bayılan Terzi, hastane yerine sokağa bırakıldığı iddia edildi. Darp edilen hemşire Terzi, “Şort giyenler ölmeli” şeklinde slogan duyduğunu ve daha sonra da yüzüne tekme yediğini söyledi.

Abdullah Çakıroğlu Kimdir?


Ayşegül Terzi’nin ifadesi doğrultusunda harekete geçen emniyet yetkilileri, otobüsün güvenlik kamerasından Çakıroğlu’nu tespit etti. 35 yaşında olan Abdullah Çakıroğlu’nun Üsküdar’da güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.


Çakıroğlu, polise verdiği ilk ifadesinde giydiği şortun ortama uygun olmadığını bu nedenle sinirlenip onu darp ettiğini savundu. Saldırganın ağabeyi, kardeşinin şizofren olduğunu sağlık personelinin onun tedavi olmasını gerektiğini belirttikleri söyledi. Ancak kardeşinin tedaviyi kabul etmek istemediğini sözlerine ekledi.

İşte Abdullah Çakıroğlu'nun Serbest Bırakılması Ardından Twitter'da Konuşulanların Bazıları
abdullah çakıroğlu kimdir ayşegül terzi abdullah çakıroğlu twitter
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti