Diyarbakır’da Görevden Alınan Öğretmenler Görevine İade Edilecek mi?

Diyarbakır'da görevden alınan 4 bin 300 öğretmenin görevine geri döneceği iddiaları üzerine Diyarbakır Valiliğinden açıklama geldi.

Diyarbakır’da Görevden Alınan Öğretmenler Görevine İade Edilecek mi?
Diyarbakır’da Görevden Alınan Öğretmenler Görevine İade Edilecek mi? Anahaberim

Diyarbakır’da PKK örgütüne yakın oldukları, eylemlere gittikleri ve örgüt hakkında propaganda yaptıkları iddiasıyla görevden açığa alınan 4 Bin 300 öğretmenin görevine geri iade edileceği iddiası özellikle sosyal medya başta olmak üzere çok sayıda haber sitesinde yer almıştı.


Peki Diyarbakır’da görevden alınan 4 bin 300 öğretmen görevine geri dönecek mi?Söz konusu haberler ve paylaşımlarla ilgili açıklama Diyarbakır Valiliğinden geldi. Valilik, söz konusu iddiaları yalanlayıp bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.İşte Diyarbakır Valiliği Tarafından Yapılan AçıklamaBazı haber sitelerinde ve sosyal medyada ''Diyarbakır'da açığa alınan öğretmenler göreve iade ediliyor'' şeklinde haberler yer almaktadır.
 
Bilindiği üzere söz konusu öğretmenlerle ilgili soruşturma Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yürütülmektedir. Bu aşamada Bakanlık tarafından Valiliğimize ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze iletilmiş herhangi bir liste bulunmamaktadır. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.
 
Halkımızın resmi makamlarca doğrulanmamış haberlere itibar etmemesi önem arz etmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

diyarbakırda görevden alınan öğretmenler diyarbakırda görevden alınan öğretmenler geri dönecekmi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef