Dikkat Soğuk Havalar Geliyor: Sıcaklık 10 Derece Düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre hava sıcaklığının 10 derece düşeceği tahmin ediliyor.

Dikkat Soğuk Havalar Geliyor: Sıcaklık 10 Derece Düşecek
Dikkat Soğuk Havalar Geliyor: Sıcaklık 10 Derece Düşecek Anahaberim

Meteoroloji genel Müdürlüğü yetkilileri uyarıda bulundu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada “Yurt genelinde hava sıcaklığının 4 ila 10 derece arasında düşeceği tahmin edilmektedir” denildi.

Yaz sıcaklıkları sona eriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanları, Yurt genelinde bu akşam saatlerinden itibaren başlayacak yağışlı havanın etkisiyle sıcak havaların 10 dereceye kadar azalacağı tahmin edildiğini açıkladı.


Yapılan açıklamada ülkemizin 19.09.2016 Pazartesi akşam saatlerinden itibaren batı bölgelerimizden başlayacak olan yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor açıklamasında bulunarak yarın ise Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz ile Samsun, Çorum, Tokat ve Amasya çevrelerinin gök gürültülü sağanak yağışlı olması beklendiği belirtildi.


İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Yapılan Açıklama


Ülkemizin bu akşam saatlerinden itibaren (19.09.2016 Pazartesi) batı bölgelerimizden başlayacak olan yağışlı sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.
Yarın (20.09.2016 Salı) kuzey, iç ve batı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz ile Samsun, Çorum, Tokat ve Amasya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Düzce, Zonguldak, Bartın, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Adana ve Osmaniye ile Hatay’ın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli, Antalya’nın doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; iç ve batı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
21.09.2016 Çarşamba günü; Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Karadeniz kıyıları ile Adana, Osmaniye ve Hatay’ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
Yağışlı sistemin; Perşembe günü (22.09.2016) kuzey, iç ve batı bölgelerde; Cuma günü (23.09.2016) ise kuzey, iç ve doğu kesimlerde aralıklarla görüldükten sonra Cumartesi günü (24.09.2016) etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığının yağışla birlikte salı günü iç ve batı kesimlerde, çarşamba günü kuzey, iç ve doğu bölgelerde hissedilir derecede (4 ila 10 derece) azalacağı tahmin ediliyor.


soğuk havalar ne zaman geliyor sıcak havalar ne zaman bitiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti