10 Bin PÖH için Başvuru Tarihi Başvuru Şartları ve İstenilen Belgeler

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak 10 bin Polis Özel Harekat’ın alımının yapılacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Polis Özel Harekat için başvuru yapacakların merakla beklediği başvuru tarihi ise belli oldu.

10 Bin PÖH için Başvuru Tarihi Başvuru Şartları ve İstenilen Belgeler
10 Bin PÖH için Başvuru Tarihi Başvuru Şartları ve İstenilen Belgeler Bozo Argeso

Polis Akademisinin (PA) resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre, Polis Eğitim Merkezlerinde eğitim görüp PÖH olarak göreve başlayacak  10 bin erkek öğrenci adayının alınacağı belirtildi.


İşte 10 Bin PÖH Alımı İçin Başvuru Tarihi


Polis Akademisinin sitesinde yapılan açıklamada internette online başvurular 10 Ekim 2016 Pazartesi günü başlayacaktır. Adayların bu tarihe dikkat etmeleri ve başvurularını zamanında yapmalarının gerekiyor.


Aranan Şartlar İse Şöyle


Yine aynı açıklamada başvuru için gerekli şartlar şöyle açıklandı. 28 yaşından gün almamış olan en az lise veya dengi okul mezunu 10 bin erkek aday alınacak denildi. Başvuran adaylar arasında ise mülakat ve fiziki yeterlilik sınavının yapılacağı da açıklandı.


10 Bin PÖH alımı İstenilen Belgeler ve aranacak şartlar başvuru tarihi olan 10 Ekim tarihinden önce Polis Akademisi sitesinde yer alacak.Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne özel harekat polisi yetiştirmek üzere alınacak 10 bin erkek öğrenci adayı, başvurularını 10 Ekim'de yapabilecek.


Polis Akademisinin internet sitesinden yapılan açıklamada, Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne özel harekat polisi yetiştirmek üzere askerliğini yapmış ve 28 yaşından gün almamış olan en az lise veya dengi okul mezunlarından 10 bin erkek öğrenci adayı alınacağı belirtildi.


Açıklamada, başvuruların 10 Ekim'den itibaren Akademinin internet sitesinden online yapılabileceği bildirildi.


Başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavının yapılacağı da kaydedilen açıklamada, adaylardan istenecek belgeler ve aranan şartların başvuru tarihinden önce aynı sitede yayınlanacağı belirtildi.


10 bin pöh alım tarihi 10 bin pöh başvuru tarihi 10 bin pöh istenilen belgeler 10 bin pöh aranan şartlar 10 bin pöh sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mahmut ASLANER     2016-10-31 Benim kalfalık diplomam var ve açık lisede bütün ortak derslerimi verdim.Bu şekilde denk sayılırmı yaşım 21 boyum 1.78 kilom 65
Mehmet selim ozmen     2016-09-21 Ben simdi Saglık lisesin de birinci sınkfta okuyorum ASKERLİĞİMİ yaptım basvurabilirmiyim polislige
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu