PKK Yandaşları Bu Kez DGH İlan Etti: DGH Nedir, DGH’nin Açılımı Nedir?

PKK örgütü yandaşları, önce Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) ilanında bulundu, daha sonra YPS ilan etti, bu kez de DGH ilan etti. PKK yandaşlarının DGH'yi ilan etmesine sosyal medyada tepki yağdı.

PKK Yandaşları Bu Kez DGH İlan Etti: DGH Nedir, DGH’nin Açılımı Nedir?
PKK Yandaşları Bu Kez DGH İlan Etti: DGH Nedir, DGH’nin Açılımı Nedir? Anahaberim

Sosyal medya ve bazı haber sitelerinde yer alan haberlere göre PKK yandaşları Diyarbakır’ın Sur ilçesi Sur dibinde Hevsel Bahçelerinin olduğu bölgede DGH isimli oluşumu ilan etti.


Geçtiğimiz yıllarda PKK örgütü yandaşları Şırnak, Cizre ilçesi ve Diyarbakır başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu illerinin birçoğunda YDG-H isimli oluşumu ilan etmişti. YDG-H isimli oluşumun ilan edilmesinin üzerinden kısa süre sonra YPS isimli oluşum ilan edildi. Henüz YPS oluşumunun ilan edilmesinin  üzerinden 1 yıl geçmemişken bu kez de DGH ve DGHK isimli oluşumlar ilan edildi. DGH ile YPS arasında ki fark ise dil farkı oldu.YPS oluşumu Kürtçe dilinde olurken, DGH ise Türk dilinde oldu.


PKK örgütüne yakın bazı haber ajansları ve haber siteleri DGH’nin ilan edildiğini duyurdu. DGH’nin Devrimci Gençlik Hareketi (DGH) olduğunu ve kadın kolunun da Devrimci Genç Kadın Hareketi'nin (DGKH) olduğunu duyuran PKK yandaşları, Güvenlik Güçlerini tehdit eden açıklamalar yaptı.


Özellikle mikro blog sitesi twitter’de çoğu kullanıcı bu oluşumun ilan edilmesine tepki gösteren paylaşımlarda bulunarak YPS ilanında çoğu gencin yaşamını yitirdiğini bu oluşumun da farklı olmadığını paylaştı.


İşte DGH İlan Edilmesine Twitter’de Gösterilen Tepkilerdgh ilan dgh nedir dgh açılımı nedir dgkh nedir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti