Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Zorla Getirilme Kararı: Rasim Ozan Kütahyalı Kimdir?

Türk köşe yazarı, gazeteci ve televizyoncu Rasim Ozan Kütahyalı hakkında zorla getirilme kararı alındı.

Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Zorla Getirilme Kararı: Rasim Ozan Kütahyalı Kimdir?
Rasim Ozan Kütahyalı Hakkında Zorla Getirilme Kararı: Rasim Ozan Kütahyalı Kimdir? Anahaberim

Kütahyalı’nın Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandığı öğrenildi. Kütahyalı ise duruşmaya katılmadı.


Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı'nın, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.


Dava Anadolu 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülüyor. Davanın ilk duruşmasına davalı Rasim Ozan Kütahyalı ve davacı Aziz Yıldırım da katılmadı. Kütahyalı’nın davaya katılmadığı gerekçesiyle hakkında zorla mahkemeye getirilme kararı alındığı iddia edildi.


Peki Rasim Ozan Kütahyalı Kimdir?


Gazeteci, Köşe yazarı, televizyon sunucusu ve  yorumcu olan Rasim Ozan Kütahyalı 30 Nisan 1981’de İzmir’de dünyaya geldi. Kapatılan Taraf Gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Kanaltürk ekranlarında yayınlanan Ters Cephe'de yorumculuk, Beyaz TV'de yayınlanan Dinamit, Beyaz Futbol ve Derin Futbol programlarında yorumculuk yapıyor. Usta yönetmen Sinan Çetin'in firması Plato Film'de metin yazarlığı ve kast direktörlüğü görevini yapmıştır. 2008 yılı Aralık ayından bu yana Kanal T ekranlarında haber yorumlarında bulunup, yine aynı kanalda Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür ile birlikte Politik Performans programının sunuculuğunu yaptı.2009 yılının Nisan ayında Kanal T’den ayrıldı. Daha sonrada yayın danışmanı olarak CNN Türk ekranlarında çalışmaya başladı. Bir dönem Show Tv ekranlarında ana haberleri sunan Reha Muhtar ile birlikte çok sayıda programa danışmanlık etti. 2009 yılının Aralık ayından bu yana Ters Cephe programında yorumculuk yaparken, Beyaz TV'de Beyaz Futbol programında yorumculuk yapıyor.


Babası mühendis, annesi öğretmen olan Kütahyalı, İzmir 60. Yıl Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul’da gidip Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okumaya başladı, fakat ikinci sınıftan ayrıldı. Milliyet gazetesi yazarı Nagehan Alçı ile evli olup Betül Yasemin ve Ayşe Ela adında ikiz kızları vardır
rasim ozan kütahyalı rasim ozan kütahyalı kimdir rasim ozan kütahyalı nerelidir rasim ozan kütahyalı mahkeme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti