Anıtkabir’e Konulan Çocuk Parkına Tepki: Anıtkabir’e Parkı Kim Yaptı?

Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin olduğu ve Türk Halkının değeri olan Anıtkabir’e çocuk parkının konulması vatandaşların tepkisini çekti. Özellikle sosyal medya sitesi twitter’da binlerce kişi Anıtkabir’e dokunma tagı altında tepkilerini dile getirmeye devam ediyor.

Anıtkabir’e Konulan Çocuk Parkına Tepki: Anıtkabir’e Parkı Kim Yaptı?
Anıtkabir’e Konulan Çocuk Parkına Tepki: Anıtkabir’e Parkı Kim Yaptı? Anahaberim

Söz konusu çocuk parkı ile ilgili Anıtkabir’de mozole yakınına yapılan plastik çocuk parkını ucube diye niteleyen Mimarlar Odası, suç duyurusunda bulunacaklar.


Anıtkabir’e yapılan plastik çocuk parkının resmi sosyal medya sitelerinde paylaşıldıktan sonra binlerce kişi tepki gösterdi ve halen tepki göstermeye devam ediliyor.

Tepki gören plastik çocuk parkını Anıtkabir'e kim yaptı?

Çocuk parkının hangi kararla ve kim tarafından da yapıldığı henüz bilinmiyor. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, söz konusu çocuk parkının değerlere ve mekana saygısızlık olduğunu söyledi.


Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuk sevgisine dikkat çeken Candan, ancak zamandan ve mekandan bağımsız plastik çocuk parkını ucube diye niteleyip bu mekana yapılan saygısızlık hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.


İşte Twitter’da #AnıtkabirdeParkİstemiyoruz Tagı Altında Yapılan Bazı Paylaşımlar

İşte Anıtkabir'e Yapılan Plastik Çocuk Parkıanıtkabire kim park yaptı anıtkabire kim çocuk parkı yaptı anıtkabire yapılan çocuk parkı anıtkabire yapılan plastik çocuk parkı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Prens Philip Yaşamını Yitirdi
Prens Philip Yaşamını Yitirdi