Darbenin İlk Emrini Veren Tuğgeneral Mehmet Partigöç Kimdir?

15 Temmuz gecesi yaşanan olaylarla ilgili dijital bilgi ve belgeler incelendi, tanıkların ifadelerine başvuruldu. Darbe gecesi yaşananlar hakkında elde edilen bilgi ve belgelerle o gece neler olmuş hepsi gün yüzüne çıkarıldı.

Darbenin İlk Emrini Veren Tuğgeneral Mehmet Partigöç Kimdir?
Darbenin İlk Emrini Veren Tuğgeneral Mehmet Partigöç Kimdir? Bozo Argeso

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın askeri darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY’ye yönelik başlattığı soruşturma derinleştirildi. Başlatılan soruşturma kapsamında çok önemli bilgi ve belgelere ulaşıldı.

 

 


Güvenlik güçlerinin yaptıkları operasyonlarda ele geçirilen cep telefonları, bilgisayarlar ve dijital veriler inceleniyor. Bu bilgi ve belgelerin yanı sıra tanıkların ifadelerine de başvuruluyor.


Cunta darbe girişiminin talimatını veren kişinin sözde “Yurtta Sulh Konseyini imzalayan Tuğgeneral Mehmet Partigöç verdi. Partigöç , Darbe gecesi saat 21:14’te  Polatlı 58. Topçu ve Füze Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün’ü aradı ve harekete geçin talimatını verdi.


Ele geçirilen bilgi ve belgelerde Tuğgeneral Mehmet Partigöç’ün darbe girişiminin kilit isimlerinden biri olduğu belirlendi.


FETÖ darbe girişimi için Polatlı 58. Topçu ve Füze Tugay’ı kritik öneme sahipti. Bu yüzde Tuğgeneral Mehmet Partigöç’ün ilk darbe girişimi emrini bu tugaya verdiği ortaya çıktı.


Elde edilen verilere göre tutuklu bulunan Tuğgeneral Partigöç, telefonla Tuğgeneral Murat Aygün’ü aradı ve darbe girişimi için harekete geçin talimatını verdi. Bunun üzerine füze rampaları Ankara’ya doğru yola çıkarıldı. 15 temmuz gecesi Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi halk ve polis sokaklardaydı ve füze rampalarının Ankara’ya sevkiyatının önüne geçilmiş oldu.


tuğgeneral mehmet partigöç kimdir tuğgeneral murat aygün darbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu