Fuat Avni Olduğu İddia Edilen Aydoğan Vatandaş Kimdir?

FETÖ/PDY oluşumunun ABD’deki örgüt imamlarının bulunduğu ileri sürüldü. Bu örgüt imamlarından biri olduğu ileri sürülen Aydoğan Vatandaş isimli şahsın FETÖ’nün illegal istihbarat bilgilerini Fuat Avni ismi altında sosyal paylaşım sitesi twitter’da paylaştığı ve Fuat Avni isimli ekibin lideri olduğu iddia ediliyor.

Fuat Avni Olduğu İddia Edilen Aydoğan Vatandaş Kimdir?
Fuat Avni Olduğu İddia Edilen Aydoğan Vatandaş Kimdir? Anahaberim

SABAH Gazetesinde yer alan habere göre , Fuat Avni ekibinin lideri olduğu iddia edilen kişi Amerika’da görüntülendi.  Türkiye’de çok sayıda soruşturmadan hakkında yakalanma kararı bulunan Aydoğan Vatandaş isimli şahıs, FETÖ/PDY yöneticiliğinden, 15 Temmuz askeri darbesini organize etmekten, Balyoz, Tevhid Selam ve Tahşiye kumpaslarından aranan ve ayrıca Fuat Avni isimli twitter hesabını yönetmekten aranıyor.


Aydoğan Vatandaş Kimdir?


SABAH Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek'in ABD’de bulup görüntülediği Aydoğan Vatandaş, mikro blog sitesi twitter’da illegal istihbaratları paylaşan ekibin lideri olduğu iddia ediliyor. Vatandaş’ın 15 Temmuz askeri darbe girişiminin alt yapısını hazırladığı FETÖ’nün yöneticilerinden de olduğu ileri sürülmektedir.


Aydoğan Vatandaş 2006 yılından bu yana Amerika Birleşik Devletlerinde yaşıyor. Dünyanın en büyük haber sitelerinden biri olan The Huffington Post'ta makaleler yazıyor.


Ergenekon Terör Örgütü adını ilk defa 1996 yılında kullanan kişi olarak biliniyor.


Türkiye’ye 2 yılda 7 kez giriş yapan Vatandaş’ın mikro blog twitter hesapları @fuatavni @fuatavnifuat @fuat avni_f  ve @fuataliavni’yi yöneten kişi olduğu iddia ediliyor.


1988 yılında Deniz Lisesinden mezun oldu.  1995 yılından da Deniz Harp Okulu'ndan ayrıldı. Daha sonraları ise Aksiyon dergisinde gazetecilik görevinde bulundu.

 


2009-2011 arasında The New School'da medya alanında yüksek lisans, Pensilvanya'daki Alvernia Üniversitesi'nde doktora yaptı. Aynı zamanda Today's Zaman gazetesinde çalıştı. Vatandaş'ın ABD'de belli periyotlarla örgüt lideri Gülen'le toplantı yaptığı belirtiliyor.


Kaynak-Sabah


aydoğan vatandaş kimdir fuat avni aydoğan vatandaş mı fuat avni aydoğan vatandaş aydoğan vatandaş abd
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti