Trabzon Baro Başkanı Orhan Öngöz Kimdir?

Trabzonspor kulüp avukatı ve Trabzon Baro Başkanı Orhan Öngöz, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı. FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Trabzon Baro Başkanı Orhan Öngöz kimdir, nerelidir ve neden tutuklandı?

Trabzon Baro Başkanı Orhan Öngöz Kimdir?
Trabzon Baro Başkanı Orhan Öngöz Kimdir? Anahaberim

Trabzon Baro Başkanı Avukat Orhan Öngöz, 1978 yılında Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde doğdu. 1994 yılında Ankara Üniversitesi (AÜ) Hukuk Fakültesinde eğitimine başladı. Öğrenim gördüğü 4 yıl boyunca da devlet memurluğu görevini yaptı. Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra devlet memurluğu görevini bırakarak avukatlık stajını tamamladı.


Avukatlık stajını tamamladıktan sonra bir ortak avukatlık bürosunda serbest avukat olarak görev yapıyor. Çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve spor kulüplerinin kuruculuğunu yapan Öngöz, çok sayıda panel ve konferanslara da katıldı. 2008’den itibaren çeşitli komisyon ve kurullarında görevlerde bulundu. Daha sonraları da Trabzon Barosu Yönetim Kurulu üyeliğine seçilip 4 yıl boyunca Trabzon Barosu Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Karadeniz Ülkeleri Barolar Birliği’nin (BCBA) son iki toplantısında temsilen bulundu.

 


Evli ve iki çocuk babası olan Trabzon Baro Başkanı Orhan Öngöz, 15 Temmuz askeri darbe girişimi ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

orhan öngöz kimdir orhan öngöz nerelidir orhan öngöz tutuklandı orhan öngöz neden tutuklandı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti