Zarok Tv Neden Kapatıldı?

TÜRKSAT uydusu üzeri yayın yapan çok sayıda radyo ve televizyon kanalının ekranı karartıldı. TÜRKSAT uydusundan çıkarılarak yayını durdurulan kanalların arasında Kürtçe yayın yapan çocuk televizyon kanalı Zarok Tv’de bulunuyor.

Zarok Tv Neden Kapatıldı?
Zarok Tv Neden Kapatıldı? Anahaberim

RTÜK, 12 televizyon ve radyo kanalının KHK ile kapatıldığını açıkladı. Peki Hayatın Sesi, Azadi TV, Jiyan TV, Van TV, TV10, Denge TV ve Zarok TV. neden kapatıldı?


15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında FETÖ/PDY, PKK ve DAİŞ gibi örgütlerle mücadele sürerken, bu örgütlere yakın gazeteler, televizyon ve radyo kanalları başta olmak üzere bu örgütlere destek verici nitelikte yayın yapan bütün yayın kanallarına da yönelik operasyonlar sürüyor.

Bu kapsamda KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile TÜRKSAT uydusu üzerinde yayın yapan 12 televizyon ve radyo kanallarının yayını durduruldu.

Şu an resmi olarak bu kanallarının yayınının durdurulması konusunda henüz bir açıklama yapılmadı

 

Kapatılan Kürt televizyon ve radyo kanallarının isimleri ise şöyle;

Hayatın Sesi,

Azadi TV,

Jiyan TV,

Van TV,

TV10,

Denge TV

Zarok TV.

Kapatılan bu televizyon ve radyo kanallarının KHK ile kapatıldığı RTÜK tarafından açıklandığı belirtildi.

 

DBP (Demokratik Bölgeler Partisi) Söz konusu radyo ve televizyon kanallarının kapatılmasına sert şekilde tepki gösterip halkın haber alma haklarının ellerinden alındığını açıkladı.


zarok tv neden kapatıldı azadi tv neden kapatıldı jiyan tv neden kapatıldı van tv neden kapatıldı kapatılan kürt kanallarının isimleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef