Van Tv Neden Kapatıldı?

TÜRKSAT UYDUSU üzeri yayın yapan çok sayıda televizyon ve radyo kanalı dün akşam saatleri itibariyle yayına kapatıldı. Kapatılan radyo ve televizyon kanalları arasında Kürtçe çizgi film oynatan Zarok TV, Batman’da uydu üzeri yayın yapan Denge TV ve Van TV’de bulunuyor.

Van Tv Neden Kapatıldı?
Van Tv Neden Kapatıldı? Anahaberim

TÜRKSAT üzeri yayın yapan çok sayıda kanalın izleyicileri dün akşam itibariyle izledikleri kanalların yayına kapatıldığını gördü. RTÜK tarafından ekranları karartılan televizyon ve radyo kanallarının çoğu  Kürtçe yayın yapmaktaydı, bazıları Alevilere yönelik bazıları da sol görüşlü yayın yapmaktaydı.


İddialara göre RTÜK tarafından  ekranları karartılan radyo ve televizyon kanallarının OHAL ilanı ile birlikte başlatılan soruşturmalar kapsamında KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile kapatıldığı öğrenildi.


HDP Basın Yayın sorumlularından Saruhan Oluç, verilen kararı kınayarak kararı muhalif kanallara vurulan bir darbe olarak niteledi.Halkların Demokratik Partisi’nin yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve cemiyet bu radyo ve televizyonların kapatılmasını kınadı.


VAN TV yönetim kurulu ise kararı tanımadıklarını ve alınan bu karara karşı demokratik tepkilerini dile getireceklerini belirtti.


Ekranları karartılan radyo ve televizyon kanalları ise şöyle;


Azadi TV,
Denge TV,
Hayatın Sesi TV,
Jiyan TV,
TV 10,
Van TV,
Zarok TV,
 Ses Radyo,
Dünya Radyo,
Yön Radyo.

van tv neden kapatıldı ekranı karartılan televizyon kanalları ekranı karartılan radyo kanalları muhalif kanallar neden kapatıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti