Bylock'un kurucusu Gözaltında: Bylock'un kurucusu Kimdir?

Darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Bylock sistemini kullanan çok sayıda kişi gözaltına alındı ve halen alınmaya devam ediliyor. Bylock sistemini kullanan kişilere yönelik operasyonlar sürerken, bu sistemi hazırlayan kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Bylock'un kurucusu Gözaltında: Bylock'un kurucusu Kimdir?
Bylock'un kurucusu Gözaltında: Bylock'un kurucusu Kimdir? Anahaberim

Mesajlaşma sistemi olarak da bilinen Bylock’un kurucusu herkes tarafından merak ediliyordu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan basın, gazetecilere yaptığı açıklamada FETÖ soruşturması kapsamında Bylock isimli sistemi kullananlara yönelik yapılan operasyonlara da değindi. Fidan, bu sistemin kurucusunun da gözaltına alındığını açıkladı.Karar Gazetesinin verdiği  habere göre, Tahşiye davasında yargılanan sanıklardan Ali Cihan, Erol Demirhan, Kazım Aksoy, Ali Doğan, Mustafa Altunbulak, Ömer Köse, Selçuk Ocaktan, Ekrem Çelik, Talat Burak Karaltı, Yasin Koyuncu, Abdullah Seyit , Hüseyin Nohut, Tolga Güzeltaş, Hidayet Karaca, Şeref Polat, Mustafa Kılıçarslan'da Bylock sistemini kullanıldıkları tespit edildi.

 

Bylock Sistemini Kim Kurdu?


Fidan’ın açıklamasına göre bu sistemi hazırlayan kişilerden birisi olan İ.T. isimli kişinin 7 yıldan uzun süre TÜBİTAK’ta görev yaptığı belirtildi. İ.T’nin bir hafta önce gözaltına alındığı ve halen gözaltında olduğu belirtildi.


bylock bylocku kim kurdu bylockun kurucusu bylockun kurucusu kim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı